• Reklam
Saygıdeğer Kamuoyumuza,
Reklam
Reklam

Saygıdeğer Kamuoyumuza,

Ali TEZCAN Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şube Başkanı

Reklam
Reklam
28 Ağustos 2014 - 08:39 - Güncelleme: 28 Ağustos 2014 - 09:30

Saygıdeğer    Kamuoyumuza,

 

(Denizli Şube Başkanımız Sevgili Gülizar Biçer KARACA’ya teşekkürlerimle)
 

Ülkemizi, bağımsızlığımızı, varlığımızı borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün heykel, büst ve anıtlarına yönelik saldırılar sistemli bir şekilde devam etmektedir. Lice’de PKK terör örgütü üyesi Mahsum Korkmaz’ın heykelinin indirilmesinin ardından Hakkâri Anadolu Lisesi bahçesine ellerinde molotof, kazma ve taşlarla giren PKK terör örgütü üyeleri, okul bahçesinde bulunan Atatürk büstünü önce yakmış, sonra da taş ve kazmalarla devirmişlerdir. PKK'nın birçok kentte de Atatürk büstlerine yönelik saldırıları devam etmektedir.


            Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu M. Kemal Atatürk’ün heykellerine yapılan saldırılar devletimize ve milletimize karşı yapılmıştır. Bu saldırıya karşı net tavır almak ve önlemek görevi başta Anayasamız gereği Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanına, sonra da yürütme görevini Anayasa’ya göre yerine getirmek yetki ve sorumluluğunu taşıyan Başbakan ve hükümet üyelerine aittir.Ancak sorumluluklarının gereğini yerine getirmek bir yana sözde çözüm süreci, açılım süreci adı altında tek devlet yapısını ve bölünmez bütünlüğü tehdit gören yöneticiler derin bir sessizlik içerisindedirler.


             PKK terör örgütü üyesinin heykelinin uzun zamandır orada olmasına, yapılmasına göz yumanların birden bire heykeli yeni görmüş gibi yıkılmasını sağlamalarının, ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün heykellerine, büstlerine sistemli bir şekilde yapılan saldırıların başlamasının altındaki amaç açıktır. Ülkemiz bir iç kargaşaya ve kaos ortamına sürüklenmek istenmektedir. Türk milletini etnik ve dini farklılıklarıyla ayrıştırmaya çalışanlar, bugün de ulusal değerlerimize yönelik saldırılar ile yeni bir kargaşa nedeni yaratmaya çalışmaktadırlar. Bizler emperyalist oyunların bir sahnesi olarak gördüğümüz bu sürecin gerçek amacının farkındayız.


             Bu eylemleri gerçekleştiren ulus ve tarih bilincinden yoksun, yaşadıkları vatan toprağını, varlık ve özgürlüklerini borçlu oldukları Mustafa Kemal Atatürk’e saldırmaya, itibarsızlaştırmaya çalışan aymazları şiddetle kınıyoruz. Kimlerin taşeronu ve maşası olduklarını, kimden cesaret aldıklarını biliyoruz. Ama asla umutlanmasınlar!!! 
 

  Türk Milleti’nin yüreğinde kökleşmiş Mustafa Kemal Atatürk sevgisini, O’nun ilke  ve devrimlerine olan  inancı, bağlılığı, mücadele direncini asla yok edemeyecekler. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, ülkemiz üzerinde oynan oyunların bir perdesi olan bu gelişmeler ile iç kargaşa çıkmasına izin vermeyeceğiz. Koşullar ne olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk’ü, düşüncesini, onun yarattığı eserleri yaşatmak için mücadelenin neferleri olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bu uğurda   verilecek mücadelenin koşulsuz neferi ve  önderi olmaya, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da  devam edeceğimizi, halkımızın da bu kutsal mücadelede her zaman olduğu gibi yanımızda olacağından asla kuşku duymadığımızı kamuoyumuza saygıyla duyururuz. .
                                                 

                                                                                     Ali TEZCAN

                                                                         Atatürkçü Düşünce Derneği

                                                                             Turgutlu Şube Başkanı

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2770 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'TRT'nin kayıp silahları kime verildi?'
'TRT'nin kayıp silahları kime verildi?'
Avrupalı misafirler Turgutlu’da ‘Deneyap Atölyesi’ne hayran kaldı
Avrupalı misafirler Turgutlu’da ‘Deneyap Atölyesi’ne hayran...