Reklam
Reklam
Reklam

Sarıgöl üzümünde 400 bin ton rekolte hedefleniyor

Reklam
Sarıgöl üzümünde 400 bin ton rekolte hedefleniyor
30 Haziran 2020 - 13:13

Sarıgöl üzümünde 400 bin ton rekolte hedefleniyor

SARIGÖL Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, yaş ve kuru üzümde 400 bin ton rekolte beklediklerini kaydetti. Ülgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sultaniye üzümde her geçen yıl daha fazla verim elde ettiklerini belirtti. 

Sarıgöl ve çevresinde 130 bin dekarlık alanda sultaniye üzüm yetiştiği bilgisini veren Ülgen, "Ayrıca dokuz çeşit de çekirdekli sofralık üzümlerimiz var. İlçemize gelen ihracatçılar aradığı türlerden üzüm bulma imkanlarına sahip." dedi.

Ülgen, Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası, Sarıgöl Merkez ve Mahalleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi ile iş birliği yaparak iyi tarım uygulamasında üreticiye destek verdiklerini aktararak, "Üzümlerimizin kaliteli olmasına ve aranan üzümler arasına katılmasını sağladık. Bağlarda verim çok güzel. Geçen yıl yaş ve kuru üzümler olmak üzere 400 bin ton üzüm elde ettik. Bu yıl yine aynı rekoltenin olmasını tahmin etmekteyiz." diye konuştu. 

İlçedeki üzüm üreticilerinden Ahmet Tosun da kaliteli ihracatlık yaş üzüm yetiştirmek için çalıştıklarını ifade etti. 

Sabah erken saatte bağdaki çalışmanın başladığını vurgulayan Tosun, "Akşam, serin havada bağların damlama sistemiyle sulanmasını sağlıyoruz." dedi.  (AA)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3347 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muharrem Özyalçın
    1 ay önce
    DÜNYANIN EN GÜZEL ÜZÜMLERINI YETISTIREN SARIGOL VE ALASEHIRLİ CIFTCILERIMIZE BEREKETLİ YIL OLSUN INŞALLAH .