Reklam
Reklam

Samancı Lavanta Bahçesi ziyaretçilerini ağırlıyor

Mor ve yeşilin görsel bir şölen oluşturduğu bahçeyi ziyaret eden Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, cep telefonlarıyla lavanta kokuları eşliğinde güzel dostluk ortamında fotoğraf çekmenin keyfini yaşadılar.

Reklam
Samancı Lavanta Bahçesi ziyaretçilerini ağırlıyor
10 Temmuz 2021 - 14:03
Samancı Lavanta Bahçesi ziyaretçilerini ağırlıyor
-Mor ve yeşilin görsel bir şölen oluşturduğu bahçeyi ziyaret eden Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, cep telefonlarıyla lavanta kokuları eşliğinde güzel dostluk ortamında fotoğraf çekmenin keyfini yaşadılar.

TURGUTLU İlçesinde emekli samancı Mehmet Sönmez ve eşi Güler Sönmez’in yıllarca emek vererek oluşturduğu, Güney Mahallesi Kıran Mevkiine renk katan ‘Samancı Lavanta Bahçesi’, normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Özellikle civardaki fotoğrafçıların tercih ettiği yerlerin başında olma yolundaki mor renkli bahçeyi ziyaret eden Turgutlu’nun güzide topluluğu TURDAK (Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) üyeleri, bahçede neşeli anlar geçirdiler. Bahçede ilgiyle ağırlanan TURDAK üyeleri, mor ve yeşilin görsel bir şölen oluşturduğu bahçeyi fotoğrafladılar, semaverde demlenen çaylar eşliğinde lavanta ve fotoğraf üzerine sohbet ettiler. Bahçenin ürünlerinden de satın alarak bahçe sahiplerine katkı sağlayan TURDAK’lılar, sıcak karşılama için Mehmet Sönmez ve eşi Güler Sönmez’e teşekkür ettiler.

Turdak üyelerini ağırlamaktan son derece memnuniyet duyduklarını söyleyen Sönmez ailesi, kapılarının herkese açık olduğunu dile getirdi. Sönmez yaptığı açıklamada: “Turgutlu'nun güzide topluluğu TURDAK, Samancı Lavanta Bahçemizi şenlendirdiler. Celalettin Ölgün, Serdar Darçın ve Muzaffer Bey  öncülüğündeki gurup bahçemize geldiler. Semaverde demlenen çay eşliğinde misafirlerin getirdiği nefis kek, kurabiye ve krokanlar harikaydı. Tef çalıp oynadılar, bol bol fotoğraf çektiler ve bahçemizin ürünleri; Lavanta yağı, Lavanta kesesi, Lavanta buketlerinden alıp bahçeye katkı sağladılar. Kurban Bayramı'ndan sonra daha kalabalık bir grupla yeniden buluşmak dileğiyle gün batarken ayrıldılar. TURDAK gurubumuza çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Nurullah ÇANKAYA

 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali sezer
    3 hafta önce
    Harika çok sevindim başarılar,yolunuz açık gonlunuz bereketli olsun