Reklam

Sağlık için yürüyüş, 'Her gün 10 bin adım'

Orta Park’ta düzenlenen etkinlikte vatandaşları, hareketsiz yaşamdan kurtularak hareket etmeye davet ettiler.

Reklam
04 Ekim 2018 - 14:38 - Güncelleme: 07 Ekim 2018 - 00:02

Sağlık için yürüyüş, ‘Her gün 10 bin adım’

TURGUTLU İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘Dünya Yürüyüş Günü’ nedeniyle bugün Orta Park’ta etkinlik düzenleyerek vatandaşları hareketsiz yaşamdan kurtularak hareket etmeye davet ettiler.

Yürüyüş sağlıklı bir yaşam için elzemdir’

Saat 14.00’te Orta Park’ta düzenlenen yürüyüş öncesinde yapılan konuşmalarda Dr. Mehmet Ali Korkusuz, Dr. Betül toprak ve Diyetisyen Berna Öncel: ‘Yürüyüş sağlıklı bir yaşam için elzemdir.’ dedi.

‘İşleyen demir pas tutmaz’

Dr. Korkusuz: “Turgutlu’da bir farkındalık oluşturmak için Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak tüm personellerimizle bu konunun öncüsü olarak önce kendimiz yürüyerek Turgutlu Halkına önderlik ediyoruz. Ve tüm halkımızı hareketsiz yaşamdan kurtulup, hareket etmeye, her gün en az 10 bin adım atmaya çağırıyoruz. Atalarımızın dediği gibi ‘İşleyen demir pas tutmaz.’ Hareketli yaşam, sağlıklı yaşlılık için herkesi yürüyüş yapmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. Yaprak İPEK

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3355 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum