Reklam

Ramazan Bayramından önce battı çıktı kısmı trafiğe açılıyor

Reklam
Ramazan Bayramından önce battı çıktı kısmı trafiğe açılıyor
10 Mayıs 2018 - 09:38 - Güncelleme: 10 Mayıs 2018 - 11:41

Ramazan Bayramı’ndan önce battı çıktı kısmı trafiğe açılıyor

 Turgutlu’ya Bayram Müjdesi

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu’da can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve şehirlerarası ile şehir içi trafiğini birbirinden ayırmak ve buna bağlı olarak trafikteki yoğunluğu minimum seviyeye indirmek için başlattığı Katlı Kavşak ve Yol Uygulama Projesi’nin çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Kavşak projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de hedeflerinin Ramazan Bayramı öncesinde kavşağın battı çıktı kısmını trafiğe açmak olduğunu söyledi.   

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir-Ankara karayolu üzerindeki Turgutlu ilçesinin giriş çıkışlarında meydana gelen trafik kazalarını önlemek ve en aza indirmek, bunun yanı sıra şehirlerarası ve şehir içi trafiğinde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla başlattığı Turgutlu Katlı Kavşak ve Yol Uygulama Projesi’nde yapım çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de kavşak projesiyle ilgili olarak, “Ekiplerimiz gayretli çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Bilindiği üzere daha önceden kavşak alanımızdan geçen kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi tamamlanarak toplam 2 kilometrelik hat vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale getirilmişti. Şu anda kiriş imalatları tamamlanmak üzere olup, köprü içindeki panellerin montajı bitirilmiş durumda. Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle çalışmamızı daha da hızlandırarak yine Ramazan Bayramından önce battı çıktı olarak tabir ettiğimiz köprü içindeki şeritleri transit trafiğe açabilmek amacıyla tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda şehirlerarası trafiğin rahat bir şekilde işleyebilmesi ve transit trafiğin aksamayacağı biçimde çalışabilmesi adına zemin iyileştirmelerimizi ve temel malzeme serme işlemlerini tamamladık. Kısa bir süre içerisinde de asfaltlama işlerine başlayarak Ramazan Bayramı’ndan önce battı çıktı kısmını trafiğe açmak için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu. ÖZEL

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 11994 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kıvanç
  2 yıl önce
  Turgay şirin MHP bırakın belediye işini. Turgutlu yu rezil ettiniz. Sen daha su jart doldurma makinasını tamir ettir. 5 gündür evde su yok. Şikayet hattına 60 yaşında amca çıkıyor.
 • akın gökhan tuğrul
  2 yıl önce
  güzel olacak