Reklam
Reklam

Polisten toplu taşıma araçlarına koronavirüs denetimi

İzmir - Ankara Karayolu Çepnidere Kavşağı ve Abdullah Halis Kavruk Meydanı'nda yapılan denetimde yolcu otobüsleri ve servis araçları tek tek durdurularak şoförlere yayınlanan genelgede yer alan tedbirleri ilettiler.

Reklam
Reklam
24 Mart 2020 - 15:57 - Güncelleme: 24 Mart 2020 - 17:29

Polisten toplu taşıma araçlarına koronavirüs denetimi

MANİSA'nın Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, İçişleri Bakanlığının, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında, toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesine ve araçlarda yolcuların güvenli mesafede oturmasına ilişkin genelgesinin uygulanmasına yönelik denetimlere başladı.

            Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı tedbirler artarak devam ediyor. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisleri İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında ilçede bulunan toplu taşıma araçlarını denetledi. İzmir - Ankara Karayolu Çepnidere Kavşağı ve Abdullah Halis Kavruk Meydanı'nda yapılan denetimde yolcu otobüsleri ve servis araçları tek tek durdurularak şoförlere yayınlanan genelgede yer alan tedbirleri ilettiler. Ekipler, yolcu sayılarını ve yolcuların güvenli mesafede oturup oturmadığını kontrol etti. Hijyen şartlarına uymaları yönünde şoförlere ve muavinlere uyarılarda bulundu. 

            Genelge kapsamında toplu taşıma araçlarına kapasitelerinin yarısı kadar yolcu taşıma ve ikili koltuklarda tek kişi oturulması zorunluluğu getirilmişti. Trafik polisleri ayrıca servislerde yer alan yolculara da genelgeyi hatırlatarak, genelgeye uymayan şoförleri 112 Acil Çağrı Hattından ihbar edebileceklerini söylediler.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum