Reklam
Reklam

Polisten miniklere çığlık atma eğitimi

Reklam
Polisten miniklere çığlık atma eğitimi
01 Aralık 2015 - 17:42

Polisten miniklere çığlık atma eğitimi

MANİSA'da polis, maskotları Kanka ile Valide Sultan Anaokulu'ndaki miniklerini ziyaret etti. Şüpheli biri ya da olası bir kaçırma durumunda miniklere nefesleri yettiği kadar çığlık atmaları için eğitim verildi. 

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, Şehzadeler'deki Valide Sultan Anaokulu miniklerini ziyaret etti. Şüpheli durumlarda veya kaçırılma olaylarında çığlık atmanın, 155'i aramanın önemiyle trafik kuralları konusunda eğitim verildi. 210 minik öğrencinin bulunduğu anaokulunda en büyük ilgiyi, çocukların dostu olan polis maskotu 'Kanka' topladı. 

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi'nde görevli polis memuru Kemal Kıran, çocuklara ilk olarak polisin önemini anlattı. Daha sonra çığlığın ne zaman atılması gerektiği konusunda uygulamalı eğitim verdi. Çocuklar, yüksek sesle nefesleri yettiği kadar çığlık attı. Minikler çığlık atarken renkli görüntüler ortaya çıktı. Polis memuru Kıran, çığlık eğitiminin ardından miniklere trafik kuralları konusunda slayt eşliğinde bilgi verdi. 

Polis memuru Kemal Kıran, bir çığlık atmanın hayat kurtardığını dile getirerek, "Çocuklarımıza çığlık atmayı öğretmemiz gerekir. Çocuklarımız yanlarına tanımadıkları şüpheli bir kişi geldiğinde veya kaçılmaya teşebbüs edildiğinde yüksek sesle çığlık atarak çevresinin dikkatini çekebilir. Ya da yakın çevresinde bulunan polisi hemen kendisine müdahale etmesine yardımcı olabilir. Böylece hem kendi hayatını hem de yanındakilerinin hayatını kurtarmış olabilir. Anaokullarındaki eğitimlerimizde artık çocuklarımıza uygulamalı olarak çığlık eğitimi de vermeye başladık" diye konuştu. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4092 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum