Reklam
Reklam

PFDK'dan Turgutluspor'a para, başkan Kestaneci'ye ihtar cezası

Turgutluspor Kulübüne, önceki hafta deplasmanda kaybedilen Bayburt Özel İdarespor maçının ardından kulübün sosyal medya hesabında yapılan açıklamanın sportmenliğe aykırı olduğu gerekçesiyle PFDK’dan 30 bin TL para cezası geldi.

Reklam
PFDK'dan Turgutluspor'a para, başkan Kestaneci'ye ihtar cezası
26 Şubat 2021 - 13:57
PFDK’dan Turgutluspor’a para, başkan Kestaneci’ye ihtar cezası

MİSLİ.com 2.Lig Kırmızı Grup takımlarından Turgutluspor Kulübüne, önceki hafta deplasmanda kaybedilen Bayburt Özel İdarespor maçının ardından kulübün sosyal medya hesabında yapılan açıklamanın sportmenliğe aykırı olduğu gerekçesiyle PFDK’dan 30 bin TL para cezası geldi. Kulüp Başkanı Taner Kestaneci de ihtar cezası ile cezalandırıldı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 25.02.2021 tarih ve 52 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, “Turgutluspor Kulübünün, kulüp sosyal medya hesabında sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı FDT'nin 38/4. maddesi uyarınca 30.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Turgutluspor Kulübü başkanı Taner Kestaneci’nin, kulüp sosyal medya hesabında sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı FDT'nin 38/3-b maddesi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.” denildi. Nurullah ÇANKAYA 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1099 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum