Reklam
Reklam
Reklam

Pazarda fiyatlar cep yaktı ! VİDEO

Alıcıyı da satıcıyı da mutsuz eden fiyatlar, zaman zaman tüketiciyi şaşkına çevirebiliyor.

Reklam
26 Eylül 2018 - 13:48 - Güncelleme: 26 Eylül 2018 - 18:21

Pazarda fiyatlar cep yaktı!
Alıcıyı da satıcıyı da mutsuz eden fiyatlar, zaman zaman tüketiciyi şaşkına çevirebiliyor.

TURGUTLU ilçesinde pazartesi günleri kurulan pazar yerinde, ürünlerin fiyatları cep yaktı. Turgutlu üzümünün kilogramı 6-7 lira arasında satılıyor. Taze fasulye kilogramı 7 liradan, börülce 7 liradan, bamya 12 liradan alıcıya ulaştı. Turgutlu esnafından Sadık Pekünlü: “Üzüm Turgutlu’nun meşhur üzümü. Burada yetişmesine rağmen fiyatları yüksek. Arz talepten kaynaklanıyor.” diye konuştu.
Geçen aylarda 5 liradan satılan taze fasulyenin kilogramı 7 - 10 lirayı buldu. Pazarcı Ayşe Gökbakan, yüksek fiyatların kendilerini de huzursuz ettiğini, ürünleri satma endişesi yaşadıklarını belirterek, “Ürünleri pazara getirirken 'Acaba satabilir miyiz' korkusu yaşıyoruz. Vatandaş, fiyatlardan şikayet ediyor ama ne yapsın. Yine de alıyor. Fiyatları bize göre de yüksek.” diye konuştu., 
İKİ DOMATES 5 LİRA
Turgutlu domatesinin bitmesinden dolayı ürünleri Niğde ve Urfa’dan getirdiklerini belirten Pazarcı Mustafa Bahçeci: “Mal yok, tarım memleketine dışarıdan sebze getiriyoruz. Sabahları soran çok, alan yok. Akşam üstüne doğru satış artıyor. Bazıları da utancından gece gelip kalan mallardan satın alıp eve götürüyor. Bak iki domates nerdeyse 5 lira.” deyip üst üste koyduğu iki domatesi gösteriyor.
‘BİZE GÖRE DE FİYATLAR YÜKSEK’
Bazı pazarcı esnafı ise tezgahtaki yüksek fiyatlardan dolayı müşterilerin gelmediğini belirterek, ürün etiketlerine 1 kilogram değil de yarım kilogramın fiyatını yazıyor. Mesut Eren isimli limon satıcısı, "Etiketteki fiyatları görenler tezgaha yanaşmıyor. Biz de o nedenle yarım kilonun fiyatını yazıyoruz. Bu, tüketicilere daha cazip geliyor. Şartlar bizi buna zorluyor. Bize göre de fiyatlar yüksek, ürünleri satamıyoruz" dedi. Alıcıyı da satıcıyı da mutsuz eden fiyatlar, zaman zaman tüketiciyi şaşkına çevirebiliyor. Doğan ÇİZMECİ


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5797 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şahin Kara
    1 yıl önce
    Pazarcı esnafı önce milleti kandırmayı bıraksın.Geçen hafta aldığım domatesin yarısı ezikti.Bir daha pazardan alışveriş yapmayacağım.Marketler daha iyi seçmece.Herkes şikayetçi.Ürünler seçmece olmalı.