Reklam
Reklam

Pazarcıların özelleştirme talebi reddedildi

Reklam
Pazarcıların özelleştirme talebi reddedildi
04 Mart 2016 - 10:25

Pazarcıların özelleştirme talebi reddedildi

MANİSA'nın Akhisar İlçesi'ndeki pazaryerlerinin özelleştirilmesi talebinin reddedilmesi üzerine Belediye meclisini protesto eden Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral ve 25 kişilik bir grup, kararı veren CHP ve AK Partili meclis üyelerine tepki gösterdi.

 Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası'nın pazaryerlerinin özelleştirilmesi ile ilgili teklifi Ocak ve Şubat ayı Akhisar Belediyesi meclis toplantılarında iki kez komisyonlara havale edildikten sonra Mart ayı toplantısında meclis gündemine taşındı. Komisyonların ret kararı verdiğini belirten AK Partili Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, "Özellikle Çarşamba pazarındaki eksikliklerimizi biliyoruz. Fiziki şartları gidermek için proje çalışmalarımızı sürüyoruz. Cuma günü Hürriyet Mahallesi'ndeki modern pazaryeri ise bizim zamanımızda halkın hizmetine kazandırıldı" dedi.

 AK Partili ve CHP'li meclis üyelerinin komisyon kararını onaylaması ile birlikte pazaryerlerinin özelleştirilme talebi reddedildi. Oylama sonrası Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral ve 25 kişilik bir grup kararı protesto ederek, salonu terk etti. Yaşanan tartışmada zabıta üyelerinin engellemeleri ile karşılanan grup, meclis üyelerine dönerek, "Pazar yerine gelmeyin. Sizleri Pazar yerine sokmayacağız" diye bağırdı. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2845 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum