Özel: ‘Çocuklar sınıflara koşana kadar işin takipçisi...

Özel: ‘Çocuklar sınıflara koşana kadar işin takipçisi olacağız’

- ‘Suriyeliler için kurulan konteynerler Dağmarmara’daki çocuklarımız için neden kurulmadı?’

Reklam
15 Nisan 2018 - 00:41

-  ‘Şov yapmak şovmen gibi davranmak bir AKP ilçe başkanının görevi değildir.’

-‘MEB’in neredeyse Bilal Erdoğan’dan sorumlu olduğu ülkede dozer operatörü olan bir ilçe başkanını gördüğümüzde şaşırmıyoruz.’

- ‘Klimalı konteynerler konulup çocukların eğitimi burada sürdürülebilirdi.’

- ‘Suriyeliler için kurulan konteynerler Dağmarmara’daki çocuklarımız için neden kurulmadı?’

- ‘Kırmızı kurdele kesilip çocuklar sınıflara taşınana kadar takipçisi olacağız.’

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Yakup Çilel ve partililerle birlikte Dağmarmara bölgesindeki ve Çıkrıkçı ile Derbent mahallelerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Özel, yıkılarak yeni yapılacak Dağmarmara Niyazi Üzmez Okulu’nun yakın takipçisi olacaklarını belirtti. 1996 yılında hayırsever Niyazi Üzmez’in kendi adına Dağmarmara bölgesinde bulunan 7 mahallede oturan ailelerinin çocuklarının eğitim yapması için yaptırdığı 3 katlı Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu kurulduğundan bu yana birçok öğrencinin eğitim yuvası olarak hizmet verdi.     

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okul için yaptırdığı depreme dayanıklılık çalışması sonraında okulun depreme dayanıklı olmadığı raporunun verilmesi üzerine bu okulda okuya öğrenciler Avşar ve Derbent mahallelerine taşımalı eğitim ile götürülüyor.

Dağmarmara’daki bu okulun uzun zamandır yıkılmaması ve yerine yeni okulun yapılmadığını gören CHP Turgutlu İLçe Teşkilatı okulun bir an önce yıkılması ve yerine yeni okul yapılması için harekete geçt. Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 13 Nisan’da Turgutlu’ya gelerek yıkılmayan okulun önnde basın toplantısı yapacağı haberimiz üzerine Ak Parti İlçe Başkanı Mürşit Gedizli geçtiğimiz günlerde Dağmarmara’daki boş okula giderek kepçe ile yıkımı başlattı.

KÖY YOLUNUN YAPILMASI VE ELEKTRİK ŞEBEKESİNİN YENİLENMESİ İSTEĞİ

CHP Manisa Milletvekilleri Özgür Özel ve Tur Yıldız Biçer, cma günü Turgutlu’ya gelerek esnaf odalarının sorunlarını dinledi ve esnafları gezerek hayırlı işler diledi. Özel, Biçer ve partililer birlikte Dağmarmara bölgesine giderek Hacıaliler Mahallesinde köylüler ile sohbet etti. Mahalle halkı Özel’den köy yolunun bir an önce yapılmasını, elektrik şebekesinin yenilenmesini, Ödemiş, Tire ve Aydın yolunun da yapılması isteğinde bulundular.

KİRAZIN SATIŞINA BOZUK YOLLAR ENGEL OLUYOR

Köylüler her yıl bu köylerde 2 bin ton kirazın yetiştiğini, yolların iyi olmadığı için alıcı firmaların buraya gelmek istemediklerini açıklarken, bir kadı ise 7 mahallenin bulunduğu bu alandaki sağlık ocağına bir ambulansın tahsis edilmesini istediklerini dile getirdiler. Milletvekilleri Özel ve Biçer bu isteklerini gerekli yerlere ileteceklerini ve yapılması için takipçisi olacaklarını söylediler. Yıkılan okul önünde toplanan 400’e yakın köylülere önce CHP İlçe yöneticisi Mehmet Bozdağ, ardından Milletvekilleri Özel ve Bİçer birer konuşma yaptılar. ‘

OMUZ OMUZA DURABİLİRSEK ÇÖZEMEYECEĞİMİZ SIKINTI OLMAZ’

Milletvekili Tur Yıldız Biçer: “Böyle meydanlarda kadınlarımızı görmek beni çok mutlu etti. Bütün yanlışlara karşı böyle hep birlikte omuz omuza durabilirsek çözemeyeceğimiz sıkıntı olmaz. Burada bizlerle birlikte olan ve çocuklarımızın kilometrelerce uzakta eğitim almasını içlerine sindiremeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Depreme dayanıksız olan ve yıkım kararı alınan bir okulun devletin bir çok yetkisi olmasına rağmen, bir çok yetkili kişisi olmasına bu zamana kadar yıkılmadı. Bizim buraya geleceğimizin duyulmasının ardından ne oldu, burada şov yapmaya başladılar. Sanki yıkmakla görevliymiş gibi görünen konuyla ilgili hiç bir yetkisi olmayan bir AKP’li ilçe başkanı buraya gelip dozer üstünde fotoğraf çektiriyor. Bu 16 yıllık çökmüş bir devlet yapısını gösteriyor. Yıkım kararı verilen bir okul kimler tarafından ne zaman yıkılacağı bellidir. Burada şov yapmak şovmen gibi davranmak bir AKP ilçe başkanının görevi değildir. Buna şaşırmıyoruz. Neden? Çünkü Milli Eğitim Bakanlığının neredeyse Bilal Erdoğan’dan sorumlu olduğu bir ülkede dozer operatörü olan bir ilçe başkanını gördüğümüzde şaşırmıyoruz”dedi.

‘EVLATLARI İÇİN GÜZEL YARINLAR İSTEYEN SİZLERLE DAYANIŞMA İÇİN BURADAYIZ’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise: “Bugün burada mahalle muhtarımız, öğrenci çocuklarımız var. Muhtarın partisi olmaz, eğitim öğretimin partisi olmaz. Alın terinin partisi olmaz. Seçim bir gün ama geçim her gündür. Bugün hangi partiye oy vermiş olursanız olun Dağmarmara’da oturan, evlatları için güzel yarınlar isteyen ananın babanın yanında olmak, sizinle dayanışma içinde bulunmak için buradayız. Burada bu okulumuz depreme dayanıksız, bizim söylediğimiz bir şey var. Bu bahçeye içi klimalı 3-4 tane konteyner konulup bu çocukların eğitimi burada sürdürülebilirdi. Bunu kötülük için söylemiyorum. Kamplarda Suriyeli çocukların eğitim görmesi için kurulan konteynerler Dağmarmara’daki çocuklarımız için neden kurulmadı?

Doğrusu bu okulun bahçesinde 4 tane konteyner konulup bu öğrencilerimizi kilometrelerce uzağa göndermeden okulun eğitimine devam etmesini sağlamaktı. 9 aydır bunu söyledik. İlk dönem bitti, ‘ikinci döneme düşünelim yapalım’ dediler ama o konteynerleri getiremediler. Mart ayında okul yıkılacaktı, yıkılmadı. İhalesi yapılacaktı, bugünü söyledik gelip yıkmışlar. Bu önemli bir gelişmedir. Ama buranın temeli atılırken takip edeceğiz, katları çıkarken takip edeceğiz. Kırmızı kurdele kesilip çocuklar sınıflara koşana kadar bu işin takipçisi olacağız.” dedi. Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Tuncel YILMAZ
Bu haber 3151 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Sağlık Müdürü Dr. Yemenici Turgutlu’da
İl Sağlık Müdürü Dr. Yemenici Turgutlu’da
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla...