Reklam
Reklam

Öz: Yüksekokul Bilmecesi Sürüyor

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Manisa'nın Selendi ilçesinde bir türlü çözüme kavuşmayan meslek yüksekokulu açılması sorununu gündemden düşürmüyor.

Reklam
Reklam
Öz: Yüksekokul Bilmecesi Sürüyor
05 Ağustos 2014 - 13:59 - Güncelleme: 05 Ağustos 2014 - 17:13

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz:    Selendi'de Yüksekokul Bilmecesi Sürüyor 

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Manisa'nın Selendi ilçesinde bir türlü çözüme kavuşmayan meslek yüksekokulu açılması sorununu gündemden düşürmüyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a konuyla ilgili sorular yönelten Milletvekili Öz, Selendi sakinlerinin ve hayırseverlerinin uzun süredir yetkili makamlarla görüşmelerini sürdürmesine karşın somut çözüm için adımın gecikmesini eleştirdi ve Selendi'nin taleplerini şu sorularla paylaştı:

 Selendi İçin 5 Soru:    Selendi’de, Celal Bayar Üniversitesi’ne bağlı meslek yüksekokulu açılmasına dair YÖK bünyesinde bir planlama yapılmakta mıdır? Böyle bir planlama varsa, meslek yüksekokulunun ne zaman ve hangi arazi üzerinde faaliyete geçmesi öngörülmektedir? Selendi’de meslek yüksekokulu kurulması amacıyla, üniversite ve YÖK arasında herhangi bir yazışma yapılmış mıdır? Selendi’de meslek yüksekokulu kurulması için bugüne kadar yapılmış etüt çalışması var mıdır? Selendi sakinlerinin arazi ve maddi yardım konusunda somut taahhütleri varken, meslek yüksekokulunun kurulması yönündeki karar hangi gerekçelerle verilmemiştir?HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum