Reklam
Reklam

Oyuncak fabrikasında zarar 2 milyon lira!

Reklam
Oyuncak fabrikasında zarar 2 milyon lira!
08 Şubat 2020 - 09:50 - Güncelleme: 08 Şubat 2020 - 13:52

Oyuncak fabrikasında zarar 2 milyon lira!

 

- İŞÇİLERİN İTFAİYEYİ ARAMAYI BİRBİRLERİNE HAVALE ETMESİ FABRİKANIN KULLANILMAZ DURUMA GELMESİNE NEDEN OLDUĞU İDDİASI GÜNDEME GELDİ

- BİR BAŞKA İDDİASI İSE FABRİKANIN TİCARET VE SANAYİ ODASINDA KAYDININ BULUNMADIĞI YÖNDE OLDUĞU ÖTE YANDAN DA KAÇAK SURİYELİ İŞÇİ ÇALIŞTIRILDIĞI DA İDDİALAR ARASINDA.

- YANGININ TAMAMEN SÖNDÜRÜLMESİYLE ORTAYA KORKUNÇ TABLO ÇIKTI . FABRİKANIN ÜÇTE İKİSİNİN KÜL OLDUĞU BELİRLENDİ

 

MANİSA'da Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesinde önceki gün öğle saatlerinde çeşitli çocuk oyuncakları üreterek Türkiye genelinde pazar payı olan bir fabrikada kaynak yapımı sırasında çıkan yangının faturası çok ağır oldu.

            Manisa Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığının tüm ekipleri ile iki saatte kontrol altına aldığı gün içerisinde soğutma çalışmalarını sonlandırdığı fabrikanın üçte ikisinin kullanılamaz duruma geldiği belirtildi. Ticaret ve Sanayi Odasına kaydının olmadığı ve kaçak olarak Suriyeli işçi çalıştırıldığı iddiaların beraberin de konuşulduğu oyuncak fabrikasında meydana gelen maddi zararın ise 2 milyon TL olduğu öğrenildi.

            Milli servetin yanıp kül olduğu fabrika yangını ile ilgili başka bir iddia ise yangının meydana geldiği anlarda itfaiye ve benzeri yerlerden yardım istenmesi konusunu işçilerin birbirlerine havale etmesi yangının kendi ölçeğinde kontrol altına alınamamasına neden olduğu ile sürüldü.

VALİ DENİZ’DE İNCELEMEDE BULUNDU

            Manisa Valisi Ahmet Deniz, yangının meydana geldiğic fabrikada incelemelerde bulundu.Vali Deniz, yangının son durumu hakkında da İtfaiye Daire Başkanlığından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’dan geniş bilgi aldı. Yangının çevre fabrikalara sıçramaması ve can kaybının olmaması yönündeki çalışmaları büyük bir özverili biçimde yılmadan yerine getiren Manisa İtfaiye ekiplerine teşekkür etti.

YANGIN 3 BİN METRE KARALİK ALANDA ETKİLİ OLDU

            Yangın 3 bin metrekare alan üzerine etkili olurken öte yanda da çıkan yangına fabrika çalışanları tarafından ilk müdahale yapıldı. Yangının kontrol altına alınamaması sonrasında itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

9 İTFAİYE ARAZÖZÜ SÖNDÜRMEYE KATILDI

            Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın da yangın alanında bulunarak takip ettiği müdahaleler sırasında, yangına 22 itfaiye personeli, 9 itfaiye aracı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na bağlı 2 tanker, Yunusemre Belediyesi’ne ait 1 su tankeri ile müdahale edildi. 2 saat süren söndürme çalışmalarının ardından yangın kontrol altına alındı.

Ahmet ÜNSAL

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2002 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum