Reklam
Reklam

Övünç madalyalarıyla ne kadar övünseler azdır 

Manisa Valiliği tarafından düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevcih Töreni’nde 3 şehit ailesine ve 8 gaziye madalya ve beratları verildi. 

Reklam
Övünç madalyalarıyla ne kadar övünseler azdır 
18 Eylül 2020 - 11:52

Övünç madalyalarıyla ne kadar övünseler azdır 

Manisa Valiliği tarafından düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevcih Töreni’nde 3 şehit ailesine ve 8 gaziye madalya ve beratları verildi. 

   Manisa Valiliği tarafından Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevcih Töreni düzenlendi. Tören Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Manisa Milletvekili MKYK Üyesi Murat Baybatur, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Güzgülü, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sabahattin Kalkan, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, kaymakamlar, şehit yakınları ve gaziler katıldı.  

  Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Törende konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz “Gerçekten bu coğrafya bir fedakarlık coğrafyası. Çünkü atalarımız bize öyle bir vatan bırakmışlar ki bu vatan dünyanın en güzel yeri. Dünyanın gözünün olduğu bir yerde yaşıyoruz. Eğer biz atalarımızdan aldığımız gibi bizden sonraki nesillere aynı şekilde bırakmak zorundayız ki bu fedakarlıkları göstermek zorundayız. Şehitlerimiz, gazilerimiz bu vatan için fedakarlıkların en büyüğünü gerektiğinde canını verme fedakarlığını ortaya koymuşlardır. Bundan dolayı da Devlet Övünç Madalyası ve Beratını almaya hak kazandılar. Aslında dünyada belki insanlar birçok şeyden vazgeçebilir ama candan vazgeçmek için uğruna inandığı değer kutsal bir değer olması gerekiyor ki, bizim için o değerlerin başında gelen vatandır. İşte şehitlerimiz ve gazilerimiz hem Çanakkale’de hem Kurtuluş Savaşında, Kıbrıs’ta, terörle mücadelede, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde bu fedakarlığı göstermişler, bu kahramanlığı göstermişlerdir. Ben bu fedakarlıklarından dolayı hepsine şükranlarımı sunuyorum” dedi.  

 

“NE KADAR GURURLANSALAR AZ” 

 

Vali Karadeniz’in konuşmasının ardından şehit olan; Jandarma Astsubay Sadık Akın, Jandarma Astsubay Mustafa Kozak, Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin’in ailelerine ve gazi olan Polis Memuru Orhan Elmalı, Jandarma Er Mehmet Salih Okkay, Jandarma Onbaşı Tamer Düzsöz, Jandarma Uzman Çavuş Şahin Kaya, Jandarma Uzman Çavuş Halis Uslu, Uzman Çavuş Ali Coşkun, Uzman Onbaşı Ömer Kayhan, Piyade Uzman Çavuş Ferudun Taşdemir’e madalya ve beratları verildi.  

Törenin sonunda gaziler ve şehit aileleriyle toplu fotoğraf çekildi. 

Ahmet Ünsal


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 861 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum