Reklam
Reklam

 Orta Park'ta bulunan bankamatikler taşınıyor

Turgutlu ilçesinde Atatürk Bulvarı’nda Orta Park bahçesinde bulunan bankalara ait bankamatikler taşınıyor.  Bankamatiklerin taşınacağı yeni yer ise tartışmalara yol açtı.

Reklam
 Orta Park'ta bulunan bankamatikler taşınıyor
01 Mayıs 2021 - 15:24 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 - 23:55
 Orta Park’ta bulunan bankamatikler taşınıyor

‘Yeni Yer Tartışmalara Yol Açtı’

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde Atatürk Bulvarı’nda Orta Park bahçesinde bulunan bankalara ait bankamatikler taşınıyor.  Bankamatiklerin taşınacağı yeni yer ise tartışmalara yol açtı.

Atatürk Bulvarı’ndaki Orta Park bahçesinde pek çok bankaya ait bankamatikler uzun süredir hizmet veriyordu. Pek çok bankamatiğin bulunduğu bölge şehrin en önemli caddesinin merkez noktasında kaldığı için ATM’lerin civarında ciddi bir yoğunluk yaşanıyordu. Turgutlu Belediyesi bölgede yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla bankamatiklere yeni yer tahsis etme kararı aldı. Bu kapsamda, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binasının otopark çıkışında ve PTT binasının yanında  bulunan belediyeye ait yeşil alanın  bir kısmına beton atıldı. Orta Park’tan kalkacak bankamatiklerin buraya taşınacağı öğrenildi. Turgutlu Belediyesi’nin bu kararı tartışmalara yol açtı. Bazı vatandaşlar Atatürk Bulvarı’ndaki yoğunluğun bir nebze de olsa azalacağı gerekçesiyle kararı desteklerken, bazı vatandaşlar da Turgutlu şehir merkezinde sayısı giderek azalan yeşil alanların, bankamatikler için yok edilmesine karşı çıktı. Vatandaşlar, “ATM’ler için başka yer mi yok? Güzelim parka beton atıyorlar, zaten şehir merkezinde yeşil olan bir yer kalmadı. Burayı da bankamatikler için kurban ediyoruz. Orta Park da aynı şekilde olmuştu” şeklinde konuştu.

Doğan ÇİZMECİ
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6263 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Şadırvan Meydanı
  1 hafta önce
  Gece güvenliğinin sıfır olduğu bir yerde iyi cesaret. Bu kararı alanlar sanırım hayatlarında hiç gece buradan geçmemiş. Kasabanın ne kadar uğursuzu varsa gece karanlığında bu bölgede. Özellikle gece para çekeceklere Allah kolaylıklar versin ne diyelim
 • Murat Aydın ŞEN
  1 hafta önce
  Yeşil alanın yok edilmesi bir tarafa, PTT kuyruklarının nefes aldığı bir yerdi. Şuan. 8 ATM PTT !!! çok daha fazla yoğunluk olacak sosyal mesafe iyice azalacak. Ayrıca dar ve ters yönlerini köşesinde bir alan olduğundan ters yönden gelenlere ve yolun ortasında dörtlülerini yakıp aracını bırakanlara hazırlıklı olmak gerek düşüncesindeyim.