Reklam
Reklam

Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan Suriye uyruklu 2 kardeş Turgutlu'da yakalandı

Reklam
Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan Suriye uyruklu 2 kardeş Turgutlu'da yakalandı
29 Temmuz 2021 - 21:58 - Güncelleme: 30 Temmuz 2021 - 00:00
Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan Suriye uyruklu 2 kardeş Turgutlu’da yakalandı

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde, PKK terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet göstteren ve orman yakma eylemi için 3 ilde keşif yapıp kaçma planları olduğu bilgiisine ulaşılan Suriye uyruklu 2 kardeş, MİT, emniyet ve jandarma ekiplerinin koordineli yaptığı operasyonla yakalandı. 


İzmir MİT Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin tespiti ve açığı çıkarılması, muhtemel eylemlerin önlenmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalarda, terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Suriye uyruklu, örgüt mensubu 2 kardeşin orman yakma eylemi için İzmir, Manisa ve Bursa illerine gelerek keşif yaptıkları bilgisini elde etti.

Ayrıca, orman yakma eylemini gerçekleştirerek illegal yollardan yurt dışına çıkacakları yönünde bilgilere ulaşılan 2 örgüt mensubunun Manisa’nın Turgutlu İlçesinde bulunduğu tespit edildi. Şahıslar, İzmir MİT, İzmir ve Manisa emniyet ile Manisa jandarma ekiplerince koordineli yapılan müşterek operasyon sonucu yakalandı. Yakalanan Suriye uyruklu 2 kardeş gözaltına alındı. 

Nurullah ÇANKAYA
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 9241 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum