Orhan’dan Şirin için ağır iddialar

Orhan'dan Şirin için ağır iddialar

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Turgutlu Belediye Başkan adayı ve 2 dönem Ak Parti’den belediye başkanlığı görevi yapan Serhat Orhan’dan, Turgutlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin için ağır sözler:

Reklam
07 Mart 2019 - 13:24 - Güncelleme: 07 Mart 2019 - 17:09

Orhan’dan Şirin için ağır iddialar

‘O tren buradan geçseydi, Cumhurbaşkanımız Erdoğan Manisa’ya geldiğinde gerekli şeyi söylerdi’

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Turgutlu Belediye Başkan adayı ve 2 dönem Ak Parti’den belediye başkanlığı görevi yapan Serhat Orhan’dan, Turgutlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin için ağır sözler: “Bunların her yaptıkları işin altını kaldırdığın zaman altından bir pislik var, inanın artık kokuyor.”

“BELEDİYE BAŞKANINDAN BİR TÜRLÜ RANDEVU ALAMIYORUZ”

Serhat Orhan’ın çarşamba akşamı seçim bürosunda yaptığı konuşmasından bazı satır başları şu şekilde: “Önceki gün yaptığımız bir ziyarette bir girişimci arkadaşımız dedi ki bana ‘İhracat yapıyoruz fakat kapasitemizi arttırmak istiyoruz. Biz mevcut belediye başkanından bir türlü randevu alamıyoruz dedi’

Daha sonra şunları ekledi sözlerine: “Artık O’na ne güveniyoruz, ne yeni istihdam alanları açması konusunda sanayiciye yardımcı olacağına inanıyoruz. Sizin de methinizi çok duyduk. Burada personelimin arasında konuşulan şu yüz kişiden anket yapmadım ama %70’i, % 80’i Serhat Orhan diyor. Herkesin beklentisi sizin belediye başkanı olmanız ve ondan sonra organize sanayi bölgesinde arsaların uygun şartlarla ve kanunlar ölçüsünde yatırımcıya ve sanayiciye açılması. Herkesin beklentisi bu.

“BİZ BU BELEDİYE BAŞKANINDAN BİN PİŞMAN OLDUK, TURGUTLU’NUN ADINI LEKELEDİ”

“PARAYI TUVALETTE ARACIYA VERİRSEN BUNUN ADI RÜŞVETTİR RÜŞVET”

Kendi yandaşlarına Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinde uygun fiyatlarla verilip iki sene sonra arsa sahibi arsa isteyenlere sattıklarını iddia eden M.Serhat Orhan: “Bunların her yaptıkları işin altını kaldırdığın zaman altından bir pislik var, inanın artık kokuyor. Ben bugün öğleden sonra şadırvan meydanında bir çok esnafı ziyaret ettim. Hiç ummadığım esnaf arkadaşlar şunları söyledi: “Biz bu belediye başkanından bin pişman olduk, Turgutlu’nun adını lekeledi. İmardaki yolsuzluklarıyla Turgutlu’nun adını lekeledi. Turgutlu’nun yerli yurtlu esnafı bana direk bunu söyleyebiliyor. Dostlar bugün akşam iki ev ziyaretinde bulundum. Biri Yiğitler Mahallesinde, diğeri TOKİ’de. Yiğitler Mahallesinde gittiğim ev 4 katlı bir ev. Geçen sene bitmiş ve asansör yok. 2015 yılından itibaren yönetmelik değişikliğiyle 4 katlı apartmanların hepsinde asansör mecburiyeti var. Ama adam geçen sene inşaatı bitirmiş  ve asansör yok. Ben vatandaşa soruyorum nasıl oldu? İlginçtir ki müteahhit de orada bulunan toplulukta ve müteahhidin söylediği şu ‘25 bin lira belediyeye bağışta bulundum’. Eğer bu parayı imar müdürünün masasına koyarsan, tuvalette aracıya verirsen bunun adı rüşvettir  rüşvet.

“MEYDANLARDA ATIP TUTACAĞINIZA BUNLARIN CEVABINI VERİN”

Şimdi Ak Partili arkadaşlarıma soruyorum. Eski Milletvekiline soruyorum buna cevap verin. Bunların hepsini tek tek biliyorsunuz. Eski Milletvekili bunu çok iyi biliyorsun, çünkü sende inşaatçısın. Yakın çevren de biliyor. O başkan onu açıklayamıyorsa, o savunduğun başkan adına sen savun. Eski ilçe başkanı o zaman sen savun. Meydanlarda atıp tutacağınıza bunların cevabını verin. İnsanlar nasıl bir belediye başkanına sahip olduklarını iyi anlasınlar. Bundan daha net konuşulur mu arkadaşlar. Bağış belediyenin ve ya Turgutluspor’un hesabına yatırılırsa bağış olur. Bu para imar müdürüne veriliyorsa rüşvettir. Hortumculuktur. Sayın Cumhurbaşkanımız da diyordu ‘hortumcu’. Bugün de Sayın Bülent Arınç ne dedi? Bu memlekette ‘beka sorunu yoktur’ dedi. Eski milletvekili, ara Bülent Arınç’ı da versin sana ağzının payını”

‘SENİN NE İŞİN VAR KARDEŞİM ORADA’

İşyeri ziyaretinde bana ‘bir iş insanına belediye başkanı sekreteri tarafından 15 gün sonraya randevu verilmesi anlatıldı. ‘Derdin dinlenmediği anlatıldı. Bir teyze dedi ki (Şimdi bunların hepsini sevgili Turgutlulularla paylaşacağım.)  Sivrisinek ve karıncadan ben artık uyuyamaz oldum. Belediyeye soruyoruz ‘Bir tane ilaç püskürtme aracı var, geceleri büyükşehir yapıyor”. Sen de takviye çıkarsan zor mu? Ama sen personeline sözünü geçiremeyen bir belediye başkanısın. Bir teyzem orda dedi ki “Başkanım yaz aylarında özellikle Atatürk Bulvarı, Kervan Yolu, Altay Meydanı, Göçmen kahvelerinin orayı bir aracınız sulayıverse insanlar serinlese oraya gitsek” orada da söylenen aynı. Yetkili ‘itfaiye birimi Büyükşehir’e bağlandı, oraya gideceksiniz.’ O zaman senin ne işin var kardeşim orada. Gerçi bunlar vokal bile yapmazlar. İş o kadar zıvanadan çıkmış ki sözde belediye başkanı.

“ENGELLİ GÜNDÜZ BAKIM EVİ”

Allah kimsenin evinde bir engelli çocuk vermesin. Geçenlerde yine bir ev ziyaretindeydim. 30- 35 yaşlarında bir bacım 10 yaşlarında bir erkek çocuğu engelli. Biz şimdi ne yapacağız biliyor musunuz ? Bir tane zemin kat ev kiralayacağız. Satın alma falan yok artık, bıkmış yorulmuş ablamız telefon açacak özürlü aracımızı göndereceğiz. O kardeşimi getireceğiz. 3 saat, 4 saat, 5 saat o gündüz bakım evinde o çocuk bizim misafirlerimiz olacak. O kadıncağız da evine gidecek, yemeğini yapacak başını dinleyecek. Bu hizmeti biz yapacağız engelli gündüz bakım evi. Halkın içinde olan belediye başkanı halkın isteklerini not alır ve bunları projelerine koyar, biz bunu yapıyoruz şu anda.

 “BİZİM ARKAMIZDA HALK VAR”

Çok sevdiğim bir abim burada 10 gün benim yanımdaydı. Ben onu hala çok seviyorum gönüllerin vekili diyorum ona. Habire tren fotoğrafı koyuyor. Ya kardeşim size söyledim ya o tren buradan geçmiyor. O tren buradan geçseydi, Sayın Cumhurbaşkanım buraya Manisa’ya  geldiğinde gerekli şeyi söylerdi. Sayın Cumhurbaşkanım şunu söyledi; ‘Çok çalışın’, ‘Yenin o zaman dedi. Ben de diyorum ki biz çalışacağız çünkü bizim arkamızda halk var. Ve hepsini yeneceğiz. Cumhuru da yeneceğiz, millet ittifakını da yeneceğiz. Çünkü bizim arkamızdaki ittifakın adı Turgutlu ittifakı” Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Doğan ÇİZMECİ
Bu haber 7743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • M.ERGUN ERGİNER
  2 ay önce
  İNSANLARI YORGUN KILAN , HAYAT DEĞİL TAŞIDIKLARI MASKELERDİR........WİLLİAM SHAKHESPEARE
 • dogrucu
  2 ay önce
  HALLO
 • okan canci
  2 ay önce
  bir kasabalı olarak hakkkımı yiyene haram zehir zıkkım olsun
 • Seyfi
  2 ay önce
  Yürübe başkan. Senyoksun.muhtarlarunbile sesini duyamıyoruz. Yollar harabe muhtarlar neya piyon..
 • Serhat Orhan
  2 ay önce
  Sayın Ergun Erginer Turgutlu’da son 5 yılda yapılan dört katlı dairelere bakın. Bu dairelerin bir kısmı asansörlü bir kısmı değil. Neden bir standartı yok? Balkon çıkmalarında da bir standart yok. Bu işlerin karşılığında kim ne aldı? Sizin de dediğiniz gibi bu iddiaları ben halkımızın sesi olarak gündeme getiriyorum. Bir çok müteahhitin iddia ettiği gibi makbuzsuz verilen bu paralar nereye gidiyor diye soruyorum. Halkın yaşadığı bu sorunları bir belediye başkan adayı olarak sormak görevim olsa gerek.
 • M.ERGUN ERGİNER
  2 ay önce
  BU İDDİALAR AĞIR İDDİALAR....BU İDDALAR İÇİN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMASI GEREKİR...TAVSİYEM.... DOĞRULUĞUNA İNANIYORSA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN....YOK BULUNMUYORSA HİÇ KONUŞMASIN....İDDİALAR İÇİN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMASINI BEKLİYORUZ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediyede 3 yeni müdür belli oldu
Belediyede 3 yeni müdür belli oldu
Bilgikent Okulları'ndan 'LGS deneme sınavı' provası
Bilgikent Okulları'ndan 'LGS deneme sınavı' provası