"Organize sanayi bölgesi için müfettişleri ben...
Reklam

"Organize sanayi bölgesi için müfettişleri ben çağırdım"

'Gelsinler burada ne olmuş geçmişte biz bunu bilelim.' 'Biz geldik her şeyi kucağımızda bulduk'

Reklam
11 Haziran 2019 - 21:22 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 18:27

'Organize sanayi bölgesi için müfettişleri ben çağırdım'

Akın: 'Gelsinler, burada ne olmuş geçmişte, biz bunu bilelim. Biz geldik, her şeyi kucağımızda bulduk'

TURGUTLU Belediyesi Meclisi 2019 haziran ayı meclis toplantısı salı akşamı Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlığında yapıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bir MHP’li Meclis Üyesinin sorusu üzerine, "Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi için bu müfettişleri isteyen kişi benim." dedi.

Akın şunları söyledi: "...Ve geçen hafta bayram tatilinin son günü olan cuma günü müfettişler gitti buradan. Biz de bunu istiyorduk. Bu noktaya gelmek istiyorduk. Yani gelsinler, burada ne olmuş geçmişte, biz bunu bilelim. Şu anki durumu biz yaratmadık ki. Ruhsat iptalleri olmuş, ruhsat iptallerini biz yaratmadık. Bakanlığa ruhsatların bildirimi zamanında yapılmamış, bunları biz yapmadık. Biz geldik her şeyi kucağımızda bulduk. Biliyorsunuz ben bir iftar davetinde bulundum arkadaşlara, ne kadar şeffaf olduğumuzu anlattık. Ve bundan sonra bizde kalması durumunda arkadaşlarla çalışmasını yapıyoruz, bir whatsApp grubu kuruyoruz. Bu 23 Haziran seçimlerinden sonra ben bir kaç gün İstanbul’da olacağım. Dönüşte yine bir yemekli toplantı düzenleyip istişareler yapmayı planlıyorum. Bunlar geçmiş dönemde hiç yapılmıyor ki. Bu müfettişleri isteyen kişi benim, daha nasıl şeffaf olayım? Gelsin müfettiş tutanaklarını tutsunlar. Burada ne yaşanmış? Bundan sonraki yönetim anlayışı nasıl olacak? Bize bir yol çizsinler, biz de o yolu uygulayacağız dedik.

Memlekette kanunlar var, yönetmelikler var

Kanunlar, yönetmelikler neyi emrediyorsa biz onu gerçekleştireceğiz. Bir sıkıntı yok. Ama şimdi kanunda yoksa ama şimdi 99 parselimiz var. Üçte birinin ruhsatlı olması gerekir. Müteşebbis heyetini çağırmamız için, davet etmemiz için şu anda bizde ruhsat sayısı 31. Bakanlığın müfettişine diyorum ki, 'Sen olsan bu iptal edilen ruhsatları sen iade eder misin?' 'Edemem' dedi. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: DOĞAN ÇİZMECİ
Bu haber 3178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • M.ERGUN ERGİNER
    6 gün önce
    İmar için müfettişler gelecek mi....YOKSA SEÇİMDE SÖYLEDİKLERİNİZ YALANMIYDI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteoroloji'nden kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'nden kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış...
Gönlünü Faslı geline kaptırdı
Gönlünü Faslı geline kaptırdı