Reklam

"Organize sanayi bölgesi için müfettişleri ben çağırdım"

'Gelsinler burada ne olmuş geçmişte biz bunu bilelim.' 'Biz geldik her şeyi kucağımızda bulduk'

Reklam
11 Haziran 2019 - 21:22 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 18:27

'Organize sanayi bölgesi için müfettişleri ben çağırdım'

Akın: 'Gelsinler, burada ne olmuş geçmişte, biz bunu bilelim. Biz geldik, her şeyi kucağımızda bulduk'

TURGUTLU Belediyesi Meclisi 2019 haziran ayı meclis toplantısı salı akşamı Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlığında yapıldı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bir MHP’li Meclis Üyesinin sorusu üzerine, "Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi için bu müfettişleri isteyen kişi benim." dedi.

Akın şunları söyledi: "...Ve geçen hafta bayram tatilinin son günü olan cuma günü müfettişler gitti buradan. Biz de bunu istiyorduk. Bu noktaya gelmek istiyorduk. Yani gelsinler, burada ne olmuş geçmişte, biz bunu bilelim. Şu anki durumu biz yaratmadık ki. Ruhsat iptalleri olmuş, ruhsat iptallerini biz yaratmadık. Bakanlığa ruhsatların bildirimi zamanında yapılmamış, bunları biz yapmadık. Biz geldik her şeyi kucağımızda bulduk. Biliyorsunuz ben bir iftar davetinde bulundum arkadaşlara, ne kadar şeffaf olduğumuzu anlattık. Ve bundan sonra bizde kalması durumunda arkadaşlarla çalışmasını yapıyoruz, bir whatsApp grubu kuruyoruz. Bu 23 Haziran seçimlerinden sonra ben bir kaç gün İstanbul’da olacağım. Dönüşte yine bir yemekli toplantı düzenleyip istişareler yapmayı planlıyorum. Bunlar geçmiş dönemde hiç yapılmıyor ki. Bu müfettişleri isteyen kişi benim, daha nasıl şeffaf olayım? Gelsin müfettiş tutanaklarını tutsunlar. Burada ne yaşanmış? Bundan sonraki yönetim anlayışı nasıl olacak? Bize bir yol çizsinler, biz de o yolu uygulayacağız dedik.

Memlekette kanunlar var, yönetmelikler var

Kanunlar, yönetmelikler neyi emrediyorsa biz onu gerçekleştireceğiz. Bir sıkıntı yok. Ama şimdi kanunda yoksa ama şimdi 99 parselimiz var. Üçte birinin ruhsatlı olması gerekir. Müteşebbis heyetini çağırmamız için, davet etmemiz için şu anda bizde ruhsat sayısı 31. Bakanlığın müfettişine diyorum ki, 'Sen olsan bu iptal edilen ruhsatları sen iade eder misin?' 'Edemem' dedi. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4304 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Demirlek
  1 yıl önce
  daha önceki dönemlerde iptal edilen ruhsatlardan dolayı ilgilileri 60 günlük yasal sürede dava açmamış iseler o idari işlem kesinleşmiştir.Bunu tekrar sorgulamanın anlamı yok.Eğer dava açıp kazansalar eski ruhsatları iade edilir idi.Lakin dava açmayıp 5/10 yıl sonra kimse kalkıp da bize eski ruhsatlarımızı iade et diyemez.Yapılacak işlem bellidir, yeniden belgelerini projelerini sunup yeni bir ruhsat başvurusunda bulunursun.OSB Yönetimi de inceler belgelerini, yapar keşfini, uygunsa ruhsatını verir.Bizim sanayiciler hem kel hem fodul.Sen ruhsatının iptal edilmesine neden olan sebepleri ortadan kaldırdın mı?YOOOOKKK. E o zaman hangi yüzle bize eski ruhsatlarımızı geri ver diyorsun?
 • M.ERGUN ERGİNER
  1 yıl önce
  İmar için müfettişler gelecek mi....YOKSA SEÇİMDE SÖYLEDİKLERİNİZ YALANMIYDI