Reklam
Reklam

Onlarca aile geçimini bu ovadan sağlıyor.

3 BİN 500 KİŞİYE EKMEK KAPISI

Reklam
Onlarca aile geçimini bu ovadan sağlıyor.
14 Kasım 2014 - 09:35 - Güncelleme: 14 Kasım 2014 - 09:38

SARIGÖL OVASI 3 BİN 500 KİŞİYE EKMEK KAPISI

MANİSA Sarıgöl Ovası'nda, bağ bozumunun son günlerinde hız kazanan üzüm kesimlerinde, onlarca aile geçimini bu ovadan sağlıyor.

Sarıgöl Ovası'nda üzümlerin kesim çalışmaları devam ederken, ova, mevsimlik işçinin ekmek kapısı oldu. Ovada, yaklaşık 3 bin 500 mevsimlik işçi çalışırken, günde yaklaşık 100 kamyon üzümün ise sevkıyatı yapılıyor.

Manisa ve çevresinden çok sayıda işçinin ova da çalıştığını ifade eden Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, "Tarım işçilerimiz sabahın erken saatlerinde üzüm bağlarına girerek, bir yandan üzüm kesimlerini yaparlarken, kasalar kamyona taşınmakta ve yüklenmektedir. Sarıgöl'de, Temmuz ayında erkence üzüm kesimiyle başlayan üzüm işçiliği, Ağustos ayında Sultaniye üzümlerin yoğun kesimleri başlar. Bu üzüm hasadı Kasım sonuna kadar devam etmekte olup, binlerce ailenin geçim kaynağı haline geldi" diye konuştu. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3393 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum