Reklam

Onlar kulaç attı, aileleri gururlandı

Minik engelliler havuzda düzenlenen yarışlarda kulaç atarken tribünde de anne ve babaları onları alkışlayarak gururlandırdı.

Reklam
Onlar kulaç attı, aileleri gururlandı
04 Aralık 2019 - 13:19

Onlar kulaç attı, aileleri gururlandı

MANİSA’da yaşamlarını kaliteli ve umuda dönüştürmek için tek seçenek olarak gördükleri spora adayan engelli sporcular Dünya Engelliler günlerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği anlamlı günde gerçekleştirdikleri yüzme yarışlarıyla geleceğe kulaç attılar.

   Manisa’daki çeşitli spor kulüplerinde faaliyet gösteren minik engelliler havuzda düzenlenen yarışlarda kulaç atarken tribünde de anne ve babaları onları alkışlayarak gururlandırdı.

M.S.S.K‘nın Manisa Su Sporları Kulübünün engelli sporcuları ve Manisa İl Gençlik Spor Kulübü Otizimli Çocukların Ağırlıklı Olduğu Özel Sporcular  Kendilerini Çalıştıran Antrenörleri Elif Gökarslan, Nurettin Karanarlık önderliğinde bir yıl boyunca hazırlanmaların karşılığını düzenlenen yüzme yarışlarında almanın mutluluğunun yaşadılar.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Yunusemre ilçesi Atatürk Yüzme Kompleksinde gerçekleştirilen yüzme yarışlarına Gençlik ve Spor Yunusemre İlçe Müdürü Levent Tokay,Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Destek Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Mustafa Ersöz’ünde katıldı.

Havuzun koordinetör antrenörü Onur Özdemir ve yüzme antrenörlerinin hakemliğinde start alan yüzme yarışları sonrasında derece alan tüm engelli sporculara madalyaları Gençlik ve Spor Yunusemre İlçe Müdürü Levent Tokay,Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Destek Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Mustafa Ersöz, Bedensel Engelliler Spor İl Temsilcisi Ahmet Ünsal tarafından takıldı. Engelli sporculara günün anısına çeşitli hediyeler verilirken Manisa Valisi Ahmet Deniz’in yaptırıp yolladığı günün pastası kesilerek ikram edildi.

   Bedensel Engelliler Spor İl Temsilcisi Ünsal, günün anlamının üzerinde dururken etkinliğe destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’e teşekkür ederek;

 “Bizim amacımız il genelinde spor yapmayan engellinin kalmamasıdır. Engelliler evlerde oturdukları sürece vücutları hareketsiz kalarak yaşamları daha zorlaşacaktır. Bu nedenle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tüm tesislerinden yaralanmaya davet ediyoruz. Bugünkü yarışların kaybedeni yoktur kazanana vardır. Sizlerin buraya gelmiş olmanız hayatı kazanmanız demektir. Engelli çocukların yanında olan tüm aileler unutmasınlar ki cenneti uzakta aramaya gerek yok. Onlara her dokunuşlarında, onlarında kendilerine tebessümleri yeterlidir.”dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1288 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum