Reklam

Olympos, sezona Yukarı Kızılca - Nazarköy parkuruyla başladı

'Herşey çok güzeldi. Siz hala pazar günlerini evinizde mi geçiriyorsunuz!?

Reklam
Olympos, sezona Yukarı Kızılca - Nazarköy parkuruyla başladı
09 Ekim 2019 - 08:00

Olympos, sezona Yukarı Kızılca - Nazarköy parkuruyla başladı

TURGUTLU Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2019-2020 sezonunun açılış etkinliğini Yukarı Kızılca - Nazarköy parkurunda gerçekleştirdi. 

"Uzun bir yaz döneminden sonra doğayla iç içe olmak derinden nefes alarak oksijenin kılcal damarlarımıza kadar yürüdüğünü hissederek sezonun ilk yürüyüşünü doğa sever arkadaşlarla gerçekleştirdik.Sabahın ilk ışıklarıyla başlanan yürüyüşümüz de Herşeyin güzel olacağı katılımcıların gülümseyen yüzlerinden belliydi. Çam ağaclarının arasından tırmanış ilk başlarda soluklarımızı sıklaştırsada giderek açılan vucudumuz durumdan zevk almaya başladı. 

Doğa bir harikaydı. Hava parçalı bulutlu ısı tam yürüyüş kıvamındaydı. Bir kaç dakikalık yağmur biraz telaşlandırsada yürüyüş keyfini bozmaya yetmedi.

Hafif yağmur parkurumuzu biraz kayganlaştısada hedefimizde ki  karabel geçitinden geçip Torbalı Kemalpaşa karayoluna inmemizi engellemiyor. Karabel geçidindeki anayola inmeden; Kayaya   oyulmuş eli mızraklı kral kabartmasını görüp, resimler çektikten sonra yola iniyoruz.  Torbalı Kemalpaşa yolundan  karşıya, batıya geçip patika yollardan,çalılıklar arsından Nazarköy yönüne yöneliyoruz. Burada da sert iniş ve  tırmanış yerleri var. Zorlananlara yardım ederek Nazarköye iniyoruz. 

Nazarköy;Eski adı  Kurudere iken  nazar bocuğu yapımının yaygınlaşması, tüm çevrede  bu özelliği ile tanınmasından  dolayı adı Nazar köy olarak değiştirilmiş yeşillikler arasında güzel bir köy. Köyde Nazar boncuğu  yapım imalathaneleri var. Üretilen bu  boncuk ürünlerinin sergilenip satıldığı köy meydanında stantlar açılmış. Boncukların yanında köylü kendi el emeği ve bahçelerinde, evlerinde  ürettikleri her şeyi de satıyorlar. Bu özelliği ile nazarköy tüm çevrede bilinen bir yer. 

Doğayla iç içe, çok güzel bir parkuru katılımcıların yüksek performansı ile başarılı bir şekilde tamamladık. Emeği geçen herkesin emeğine yüreğine sağlık. 

Yukarı kızılca köyünden başlayan parkurumuz Nazarköyde son buldu. Çok verimli, keyifli bol oksijenli bir gün geçirmiş olmaktan dolayı katılımcılar çok mutluydu.

 Herşey çok güzeldi. Siz hala pazar günlerini evinizde mi geçiriyorsunuz?!

Bu etkinliği düzenleyen Başkanımız Haydar Atilla’ya ve rehberimiz Ali Ulutaş’a artçımız Halil Topludal’a ve etkinliğimize katılan  doğa dostu tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Olympos ailesi olarak doğayı seven herkesi aramızda görmek ve onlarlar bu güzel paylaşımları yaşamak isteriz.

Not: Olympos grubu olarak 13 Ekim pazar günü Gökçeler-Gürle yürüyüşü etkinliği oluşturulmuştur. katılmak isteyen herkesi bekleriz. Ayrıntılı bilgi için https://m.facebook.com/groups/324487414676814

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1714 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları