Reklam
Reklam

Olympos Dağcılık Adala Hermos Kanyonunda yürüdü

TURGUTLU Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2019-2020 sezonunun altıncı etkinliğini Salihli Adala Hermos Kanyonunda gerçekleştirdi. 

Reklam
Reklam
Olympos Dağcılık Adala Hermos Kanyonunda yürüdü
05 Kasım 2019 - 17:33

Olympos Dağcılık Adala Hermos Kanyonunda yürüdü

TURGUTLU Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2019-2020 sezonunun altıncı etkinliğini Salihli Adala Hermos Kanyonunda gerçekleştirdi. 

Olympos Dağcılık Turgutlu Şubesinden yapılan açıklamada: "Olympos ailesi olarak severek yürüdüğümüz parkurlardan olan adala hermos kanyonundaydık bu hafta. 

Adala Hermos Kanyonu Gediz nehri üzerinde bulunan kendine özgü doğası ve coğrafi yapısıyla mükemmel bir kanyon. Lav kalıntıları hala var. Kanyon duvarları siyah. Su çok güzel insana dinginlik ve huzur veriyor.

HERMOS kanyonu boyunca yaptığımız yürüyüşte üyelerimizle bu doğal güzelliğin her anın tadını çıkaracak tempoda yol aldık. Yürüyüş boyunca ekonomik ömrünü tamamlamış olan Demir köprü hidroelektrik santralı, Su uçtu şelelesi, tarihi “Kız Köprüsü”nü de görme ve inceleme fırsatını bulduk. Şelaleye doğru dik bir kayalıktan aşağı iniliyor. Bazı arkadaşlarımız şelalenin altına kadar gidip fotoğraf çekip kayıt yaptılar.

Yürüyüşümüz sonunda Tatar Alabalık Çiftliğine varıyoruz. Barajın hemen altında olan bu balık çiftliğinin karşısında, devasa bir kayalık, barajın kayalıkların üzerinden sızan akıntısı ince bir şelale oluşturmuş, önümüzde akan bir dere, içinde irili ufaklı balıklar... Kanyonun eşsiz güzeliği burdada bizi büyülemeye devam ediyor. Keyifli bir yürüyüşün ardından keyifli bir yemek molası bir pazar günü için unutulmaz bir an haline geliyor. 

Bu etkinliği düzenleyen Başkanımız Haydar Atilla’ya rehberimiz Ali Ulutaş’a artçımız Yasin Özben’e ve doğa dostu tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Olympos ailesi olarak doğayı seven herkesi aramızda görmek ve onlarlar bu güzel paylaşımları yaşamak isteriz. 

Not: olympos grubu olarak 10 kasım pazar günü Ata’ya saygı yürüyüşü yapılacaktır. etkinliğimize katılmak isteyen herkesi bekleriz. Ayrıntılı bilgi için https://m.facebook.com/groups/324487414676814  tıklayınız." denildi. 

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum