Reklam
Reklam
Reklam

Olympos Dağcıları 'Spil Oduncu Yolu' parkurunda

Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü sezonun on beşinci etkinliğini ‘Spil Oduncu Yolu’ parkurunda gerçekleştirdi.

Reklam
Olympos Dağcıları 'Spil Oduncu Yolu' parkurunda
14 Ocak 2020 - 08:00

Olympos Dağcıları ‘Spil Oduncu Yolu’ parkurunda

Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü sezonun on beşinci etkinliğini ‘Spil Oduncu Yolu’ parkurunda gerçekleştirdi. Dağcılar yaptıkları açıklamada: “Tarih 12 Aralık 2020 sabahın ilk ışıkları Spil Dağı’nın karlarından yansıyor her yer bembeyaz çam ağaçlarının yeşilliği bir ayrı bir yeşil bugün yeşil-beyaz ve yer yer sararmış meşe yapraklarının sonbahardan kalma artıkları sanki bu günü süslemek için beklemiş. 

Güneş pırıl pırıl gökyüzünde bembeyaz bir bulutlar arasından sıcacık huzmeleri çam yaprakları arasından karlar üzerinde müthiş bir pırıltı meydana getiriyor. 

Spil’de kar kalınlığı 1 metrenin üstünde katılımcı sayısı oldukça fazla İzmir Manisa’dan çok sayıda kulüp var. Oduncu Yolu patikasında zorlu bir yürüyüş bizi bekliyor. Bizden önce yürüyenlerin oluşturdukları izden tek sıra halinde yürüyoruz. Kalabalık olduğu için yürüyüş ağır ilerliyor. Dolayısıyla fazla yorucu değil. Tabi ki karın olduğu yerde kartopu atarak şakalaşmanın olmaması mümkün değil. Hoş bir ortam. Şen şakrak bir katılımcı grubu var her şey çok güzel hava sıcaklığı tam istenildiği düzeyde 10 derece rüzgar yok. Kürşat Hoca’nın objektifi devamlı üzerimizde her anımız kaydediliyor. Dağar alanı denilen yerde meyve molası veriyoruz. 15 dakikalık bir dinlenmeden sonra yürüyüşümüz devam ediyor. Parkuru en zorlu geçidi olan Ayı Geçidi denilen yerde de kazasız belasız geçerek at alanı mevkiine geliyoruz. Her yerin kararla kaplı olması kuru odun bulmamıza ve dolayısıyla ateş yakmamıza engel oluyor. 

Termoslarımızdaki çaylarımızı bembeyaz karın üzerinde yudumlamanın keyfini anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Belki de ilk defa zorlu bir yürüyüşten sonra araçlarımıza binmekte bu kadar yavaş davranıyoruz. Ama doğadan doğanın bu güzelliğinden ayrılma zamanı gelmişti. Araçlarımıza bindik. Ancak yolu trafiği kuralları hiçe sayanlar yüzünden yarım saatlik yolu yaklaşık 2 saatte katederek kasabamıza geldik.”

HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1014 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum