Reklam

Olympos dağcıları Kozbeyli - Yeni Foça parkurundaydı

TURGUTLU Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2019-2020 sezonunun dokuzuncu etkinliğini Kozbeyli - Yeni Foça parkurunda gerçekleştirdi. 

Reklam
Olympos dağcıları Kozbeyli - Yeni Foça parkurundaydı
28 Kasım 2019 - 13:32

Olympos dağcıları Kozbeyli - Yeni Foça parkurundaydı

'Oldukça güzel bir patikadan zaman zaman Foça körfezini seyrederek Foça’ya bağlı Kozbeyli köyüne ulaştık. Kozbeyli ilginç taş evleriyle tarihi bir köy. Daracık sokakları, köy meydanında sergilenen antik taş eserler sanki açık hava müzesi görünümündeydi.'

TURGUTLU Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2019-2020 sezonunun dokuzuncu etkinliğini Kozbeyli - Yeni Foça parkurunda gerçekleştirdi. 

Olympos Dağcılık'tan yapılan açıklamada: "Saat 08.00'de Lazın Kahvesi'nde yudumlanan çayın ardından araçlarımıza binerek Foça Yeniköy'e doğru yola çıktık. Yaklaşık bir saatlik bir yolculuktan sonra Yeniköy'e vardık. Köyde de İzmir Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile birleşerek yaklaşık 70 kişilik bir ekiple rehberimizin açıklamalarından sonra yürüyüşümüz başladı.
Bölge, bol dağ çileği çok sayıda rüzgar türbini ile ilginç kaya oluşumlarından oluşan ve doğa yürüyüşleri tarafından tercih edilen bir parkur. Yaklaşık bir saatlik bir yürüyüşten sonra dağ çilekleriyle kaplı çilek yolu parkuru diye de anılan bölüme geldiğimizde çilek topladık. Sisli bir havada başlayan yürüyüşümüz sisleri dağılmasıyla yerini güneşli bir havaya bıraktı.

Çam, maki ve çilek ağaçlarıyla kaplı patikadan, çilekler toplayarak tatlı bir tırmanışla o çevrede çokça inşa edilmiş rüzgar enerji santrallerinin bulunduğu  tepeye varıldı.
Burada bir saatlik yemek ve ihtiyaç molası verildi. Moladan sonra oldukça güzel bir patikadan zaman zaman Foça körfezini seyrederek Foça’ya bağlı Kozbeyli köyüne ulaştık. Kozbeyli ilginç taş evleriyle tarihi  bir köy. Daracık sokakları, köy meydanında sergilenen antik taş eserler sanki açık hava müzesi görünümündeydi. Köy kahvesinde kısa bir çay molasından Sonra araçlarımıza binerek dönüşümüz başladı.

Bu etkinliği düzenleyen Başkanımız Haydar Atilla’ya rehberimiz Ali Ulutaş’a ve artçımız Bayram Ali Çelikten’e teşekkür ederiz. Olympos ailesi olarak doğayı seven herkesi aramızda görmek ve onlarlar bu güzel paylaşımları yaşamak isteriz. 

Not: olympos grubu olarak 1 aralık pazar günü Sinancılar Ovacık parkurunu yürüyeceğiz. Etkinliğimize katılmak isteyen herkesi bekleriz. Ayrıntılı bilgi için https://m.facebook.com/groups/324487414676814  tıklayınız." denildi. Haber Merkezi


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1093 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum