Olympos dağcıları Beşpınar - Ayvacık -...

Olympos dağcıları Beşpınar - Ayvacık - Sülüklügöl parkurundaydı

‘İnsanın sık uğradığı her yerde olduğu gibi Sülüklügöl’de de insanlardan eserler gördük. Yapılaşma, poşet,plastik artıkları…’

Reklam
06 Aralık 2018 - 15:47 - Güncelleme: 07 Aralık 2018 - 18:14

Olympos dağcıları Beşpınar - Ayvacık - Sülüklügöl parkurundaydı

‘İnsanın sık uğradığı her yerde olduğu gibi Sülüklügöl’de de insanlardan eserler gördük. Yapılaşma, poşet,plastik artıkları…’

TURGUTLU Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak sezonun on birinci etkinliğini Beşpınar - Ayvacık - Sülüklügöl parkurunda gerçekleştirdi. 

Olympos dağcılık ve doğa sporları kulübü bu hafta da zirvelerdeydi.

Spil yamaçlarında Niobe efsanesinin dolaştığı, çayırlarında yılkı atlarının özgürce koşturduğu bölge, endemik bitkileriyle göz kamaştırıyor.

Olympos Dağcılık Turgutlu Şubesinden yapılan açıklamada: “Her kilometresinde ayrı gizemin saklandığı her bölgesinde ayrı efsanenin konuşulduğu yerdir Spil. Derin vadilerin ve içlerinde akan coşkun dere yataklarının bulunduğu yılkı atlarının özgürlüğün tadını çıkardığı bu yerlerde yürüyüş Beşpınar köyünden başladı. Ankara İzmir karayolundan Sütçüler kasabasına araçlarımızla girip yaklaşık 10 Km sonra Beşpınar köyüne geldiğimizde güneş henüz yamaçlardan göz kırpmaya başlamıştı. İnsanı üşütmeyen fakat içini bir ayrı tatlılıkla titreten soğuk bir sabahta Spil’in tamda ortasında hafif bir rampayı tırmanmaya başladık. Her zamanki gibi şendik, şakraktık neşeliydik. Son durağımız Hamalın Kırı olacaktı. Yani Spil’in tam ortasından bir hilal çizerek yürüyüşümüz sonlanacaktı. Spil’in İzmir’e bakan yüzünden yürüyüşümüzü başlatıp, Manisa’ya bakan yüzünde sonlandıracaktık. Patikaları kullanarak Ayvacık köyüne geldik. Yol boyunca yılkı atları Ali Ülutaş’ın objektiflerine konuk oldu. Beşpınar köyünde meyve molası verildi. Köy meydanında çocuklar için çınar ağacına kurulmuş salıncaklar bizi de kucağına aldı. Köy yolundan bir müddet yürüdükten sonra yine patikalardan ormanın gizemli koynuna konuk olarak Sülüklügöl’e kadar geldik. İnsanın sık uğradığı her yerde olduğu gibi Sülüklügöl’de de insanlardan eserler gördük. Yapılaşma, poşet,plastik artıkları… Öğlen yemeğimizi burada yiyip diğer yürüyüşçü gruplarla hoşbeşten sonra hamalın kırına doğru yola revan olduk. Yine patikalardan inişe geçtik. Başladığımız güzellik ve tatlılıkta hamalın kırına geldiğimizde herkesin yüzünde mutlu bir yorgunluk vardı.

Bu etkinliği düzenleyen Başkanımız Haydar Atilla’ya rehberimiz Ali Ulutaş’a, artçımız Kamber Topludal’a ve doğa dostu tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Olympos ailesi olarak doğayı seven herkesi aramızda görmek ve onlarla bu güzel paylaşımları yaşamak isteriz. Not: Olympos grubu olarak 9 Aralık Pazar günü yürüyeceğiz. Katılmak isteyen herkesi bekleriz. Ayrıntılı bilgi için https://m.facebook.com/groups/324487414676814<https://m.facebook.com/groups/324487414676814>  tıklayınız. 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 1541 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediyede 3 yeni müdür belli oldu
Belediyede 3 yeni müdür belli oldu
Bilgikent Okulları'ndan 'LGS deneme sınavı' provası
Bilgikent Okulları'ndan 'LGS deneme sınavı' provası