Reklam

Öğretmenlere 'Turgutlu tarihi' anlatıldı

Şadi Turgutlu Ortaokulu’nda ara tatil dönemindeki öğretmenlere yönelik eğitim seminerlerinden birisini konusu ‘Turgutlu Tarihi’ oldu.

Reklam
Öğretmenlere 'Turgutlu tarihi' anlatıldı
21 Kasım 2019 - 17:18

Öğretmenlere ‘Turgutlu tarihi’ anlatıldı

TURGUTLU İlçesinin Şadi Turgutlu Ortaokulu’nda ara tatil dönemindeki öğretmenlere yönelik eğitim seminerlerinden birisini konusu ‘Turgutlu Tarihi’ oldu.

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulanan kasım ayı yarı tatilinde öğretmenler çeşitli konularda eğitim alıyor ya da okulların bünyesinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Şadi Turgutlu Ortaokulu’nda eğitim konularından birisi ‘Turgutlu Tarihi’ olarak belirlendi.

Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla, okulun davetlisi olarak idareci ve öğretmenlere Turgutlu tarihi konusunda yaklaşık iki saat süren bir seminer verdi. ‘Bulunduğumuz bölge ve yaşadığımız şehirle ilgili bilgi sahibi olmanın herkes için ama bilhassa öğretmenler için bir zorunluluk olduğunu’ belirten Okul Müdürü Ahmet Şahin, “Maalesef birçoğumuz yaşadığımız yerleri tanımıyoruz; buranın tarihini bilmiyoruz. Bundan dolayı ara tatildeki eğitim konularımızdan birisini de yerel tarihe ayırmayı düşündük. Seminerin tüm öğretmen arkadaşlarımız için de çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Davetimizi kabul ederek bizleri bilgilendiren Mehmet Gökyayla kardeşime de ayrıca teşekkür etmek isterim” şeklinde konuştu.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2277 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum