Öğrenciyi darp ettiği iddia edilen öğretmene velilerden destek

Öğrenciyi darp ettiği iddia edilen öğretmene velilerden destek

Öğrenciyi darp ettiği iddia edilen öğretmene velilerden destek

Reklam
08 Kasım 2018 - 14:00 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 23:59

Öğrenciyi darp ettiği iddia edilen öğretmene velilerden destek

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde Cumhuriyet İlkokulu 3.sınıf öğrencisi kızı H.N.A.'nın (8), sınıf öğretmeni L.Y. tarafından darp edildiğini söylemesi üzerine harekete geçen öğrenci velisi hemşire A.A., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Öğretmen L.Y.'nin okul yönetimine ‘ders düzenini bozduğu gerekçesiyle yerini değiştirmesi için ısrarla söylemesine rağmen kalkmadığını, kolundan tutarak kaldırıp konuşması için eliyle çenesini kaldırdığı’ şeklinde görüş verdiği ve bir tokatlama ve şiddet uygulamadığını ifade ettiği belirtildi. Öğretmen L.Y.'nin şimdiki ve geçmiş dönemlerdeki öğrenci velileri de bir açıklama yaparak kendisine destek çıktı.

                  Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi H.N.A. (8), sınıf öğretmeni L.Y.'nin kendisini boynundan tutarak kaldırıp tokat attığını hemşire annesi A.A.'ya bildirdi. Kızıyla birlikte önce görev yaptığı Turgutlu Devlet Hastanesinden darp raporu alan anne A.A. daha sonra polis merkezine giderek öğretmen L.Y.'den şikayetçi oldu.

                  Durumu öğrenen okul yönetimi L.Y.'den iddiayla ilgili bilgiler aldı. Okul yönetiminden yapılan açıklamada: “Okulumuz Cumhuriyet İlkokulu 3/E sınıfı öğretmeni L.Y. ile öğrencisi H.N.A. arasında geçtiği iddia edilen 07.11.2018 tarihindeki olay ile ilgili öğrenci velimizden idaremize yönelik herhangi başvuru ve görüşme talebi olmamıştır. Olayın basında yer almasından sonra bahsi geçen öğretmenimiz L.Y. ile görüşülmüş ve durum kendisine sorulmuştur. Öğretmenimizin ifadesine göre öğrencinin ders esnasında arkadaşları ile konuşma içinde olduğu öğrencisini birkaç defa uyarmasına rağmen konuşmaya devam ettiği, ders düzenini bozduğunu, bunun üzerine öğretmenimiz öğrencinin yerini değiştirmek için uyardığını ancak öğrencinin duymazdan gelerek kafasını sıraya koyduğunu söylemiştir. Yine ısrarla kalkmasını söylediği halde kalkmamakta ısrar ederek öğrencinin kolundan tutarak kaldırdığını ve başını kaldırıp konuşması için eliyle çenesini kaldırdığını ve bu davranışı ile arkadaşlarına olumsuz bir örnek teşkil ettiğini söylediğini ifade etmiştir. Bunun haricinde bir tokatlama veya şiddet uygulamadığını belirtmiştir.” denildi.

                  Olayı duyan eski ve yeni öğrencilerinin velilerinden L.Y.'ye destek geldi. İddiaları kabul etmeyen veliler, L.Y.'nin yanında olduklarını dile getirdiler. Orta Park’taki saat kulesi önünde toplanan veliler L.Y.'ye destek açıklaması yaptı. Veliler adına Semra Yiğitcan tarafından yapılan açıklamada: “Bizler öğretmenimizin eski ve yeni velileri olarak bu olaydan dolayı duyduğumuz üzüntüyü belirtmek ve sosyal medyaya yansıyan bu haberin çok saptırıldığını düşündüğümüz için burada toplandık. Yıllarını bu mesleğe adamış öğretmenimiz sadece çocuğa ABC’yi öğreten bir öğretmen değildir. Çocukların ruhsal, kişisel gelişimi ile aileleri ve arkadaşlarıyla olan sorunlarını da ve sosyal ilişkileriyle yakından ilgilenen bananeci bir tutum sergilemeyen bir öğretmendir. Söz konusu öğrenci olay sonrası başka bir veli tarafından evinde misafir edilmiştir. Ev sahibi velinin ifadesine göre çocuğun her hangi bir yerinde her hangi biz iz olmadığı, psikolojik olarak ta gayet normal tavırlar sergilemektedir. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesini rica ediyoruz. L.Y. öğretmen gibi bir öğretmeni mesleğe küstürmek Turgutlu eğitimine en büyük kötülüktür. Bizler veliler olarak yalnız bırakmayacağımıza ve gerçeğin ortaya çıkacağı zamana kadar da arkasında olduğumuzu belirtiyoruz.” ifadelerine yer verildi. Tuncel YILMAZ - Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Tuncel YILMAZ
Bu haber 5322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlü popçu Bendeniz ve Yasemin Turgutlu’da sahne aldı
Ünlü popçu Bendeniz ve Yasemin Turgutlu’da sahne aldı
TUTSO'dan 23 Nisan kutlama mesajı
TUTSO'dan 23 Nisan kutlama mesajı