Reklam

Öğrencilere üniversite tanıtım gezisi düzenlendi

TURGUTLU Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, son sınıf öğrencilerine Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’ne tanıtım gezisi düzenledi.

Reklam
Öğrencilere üniversite tanıtım gezisi düzenlendi
17 Kasım 2019 - 12:08

Öğrencilere üniversite tanıtım gezisi düzenlendi

TURGUTLU Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, son sınıf öğrencilerine Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’ne tanıtım gezisi düzenledi.

Öğrencilerin mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında öğretmen Durmuş Ali Etbaş tarafından hazırlanan geziye 40 öğrenci ve öğretmenlerden İmran Kılınç, Yasemin Erbil ve Fadime Bozdağ’ın katılımıyla 16 Kasım 2019 Cumartesi günü Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’ne bir gezi düzenlendi. Üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide;  öğrenciler bölümler hakkında bilgi aldılar,  okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdılar  ve genel havasını teneffüs ettiler.

12. sınıf öğrencilerinin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek,  motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında; İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof Dr Adnan Adıgüzel’den bilgi almaları sağlandı.

Bu arada, Odun Pazarı Bölgesi; Tarihi Evler, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Atılhan El Sanatları Müzesi, Balmumu Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi. Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı; Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Japon Bahçesi, Sabancı Uzay Evi, Es Minyatürk, Bilim Kültür Merkezi, Porsuk çayı ve Adalar Bölgesi; Taşbaşı Çarşısı, Hamam yolu Caddesi, 2 Eylül Caddesi, Porsuk Çayı Gondol, Doktorlar Caddesi, Devrim ve Karakurt Müzesini görme ve gezme imkanı buldular.

Okul Müdürü Mustafa Demirarslan şöyle dedi: “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri 2019’ araştırmasının sonuçlarını İlk sırada geçen yılın da birincisi Eskişehir yer aldı. Aydın ikinci ve Antalya ise üçüncü oldu. İzmir dört, Çanakkale ise beşinci sıradan takip etti. Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğuna, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerimizin motivasyonlarının arttığına, bakış açılarının daha da genişlediğine inanıyoruz. Bu nedenle yukarıda adı geçen şehirlere gezi düzenleyeceğiz. Geziye emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum