Reklam
Reklam

Öğrencilere Dokuz Eylül Üniversitesi gezisi

Mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında Turgutlu Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 12. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bir gezi düzenlendi.

Reklam
Öğrencilere Dokuz Eylül Üniversitesi gezisi
14 Şubat 2020 - 11:18

Öğrencilere Dokuz Eylül Üniversitesi gezisi

MESLEKİ tanıtım çalışmaları kapsamında Turgutlu Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,  12. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘Dokuz Eylül Üniversitesi’ne bir gezi düzenlendi. Üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek,  motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde gözlemleyebilmeleri için okul öğretmenlerinden Durmuş Ali Etbaş’ın organize ettiği geziye 70 öğrenci ve öğretmenlerden Sibel Öğüt, İmran Kılınç, Fadik Tire Uz ve Yücel Kandemir katıldı. 

Üniversiteye gitmek için saat 08.30’da  okul önünden hareket edildi ve saat 10.00 gibi Mühendislik Fakültesi konferans salonunda hazır olundu. Saat 11.30’a kadar öğrencilere,  üniversitenin kampüs olanakları, giriş ve burs olanakları hakkında bilgi verildi ve üniversitenin genel tanıtımı  yapıldı.  Ayrıca öğrenciler  merak ettikleri konularla ilgili soruları sorma imkânı buldular. Öğrenciler daha sonra sırasıyla Edebiyat, Hukuk, Mimarlık, İşletme ve İlahiyat Fakültesini gezdiler yetkililerden bilgi aldılar.

Günün sonunda İnciraltı Deniz Müzesine giden öğrenciler, Ege Fırkateyni ile Pirireis Denizaltısını gezdiler ve Türk Donanmasında kullanılan bu gemilerin savaş ve barış şartlarında nasıl faaliyet gösterdiğini, gemide hayatın nasıl idame edildiğini, manken, maket, şilt ve panolarla desteklenen objelerle yaşayarak öğrenme fırsatı buldular.

Okul müdürü Mustafa Demirarslan: “Üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide; öğrencilerimiz  bölümler hakkında bilgi aldılar,  okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdılar  ve genel havasını teneffüs ettiler. Kariyer planlama ve tercih konusunda faydalı ve verimli bir gezi olmuştur." dedi.

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum