Reklam

Öğrenciler organik tarım öğreniyor

Reklam
Öğrenciler organik tarım öğreniyor
22 Mart 2016 - 07:45

Sarıgöllü öğrenciler organik tarım öğreniyor

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki Milli Egemenlik Çok Programlı Lisesi öğrencileri organik tarım uygulamasına başladı.

Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Lisesi Tarım Teknolojisi Bölümü'nde öğrenim gören 54 öğrenci, 160 ve 100 metrekarelik seralarda organik üretime başladı. Antalya'da faaliyet gösteren Türel Fidancılık'ın Sarıgöl temsilcisi Yahya Birgili'den fidanları temin eden öğrenciler, bölgedeki çiftçilere de örnek oldu. Kavun, karpuz, domates ve biberden oluşan yaklaşık bin adet fidanı okula bağışladıklarını belirten Yahya Birgili "Benim oğullarım da bu okuldan mezun oldu. Okulun organik tarım uygulamasına katkımız olsun diyerek bağışta bulunduk" dedi.

Tarım Teknolojisi Bölümü Öğretmeni Zübeyde Kan ise, okulda toplam 1200 metrekarelik alanda organik tarım yapıldığını belirterek "Bu alanın 260 metrekaresi sera, diğer alanlar ise açık alandır. Bağış yapılan fideleri seralara öğrencilerimizle birlikte dikeceğiz. Açık alana da çilek diktik" diye konuştu. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum