Reklam

Öğrenciler kuşlar için yaptıkları yemlikleri ağaçlara astı

Turgutlu'nun başarılı okullarından Şadi Turgutlu Ortaokulu öğrencileri, değerler eğitimi kapsamında, kendi elleriyle yaptıkları kuş yemliklerini okullarındaki ağaçlara asarak örnek bir projeye imza attılar

Reklam
Öğrenciler kuşlar için yaptıkları yemlikleri ağaçlara astı
04 Ekim 2019 - 14:59 - Güncelleme: 06 Ekim 2019 - 16:26

Şadi Turgutlu Ortaokulundan değerler eğitimi ‘Merhamet’

Öğrenciler kuşlar için kendi elleriyle yaptıkları yemlikleri ağaçlara astı.

TURGUTLU İlçesinin başarılı okullarından Şadi Turgutlu Ortaokulu öğrencileri, değerler eğitimi kapsamında, kendi elleriyle yaptıkları kuş yemliklerini okullarındaki ağaçlara asarak örnek bir projeye imza attılar. Okul müdürü Ahmet Şahin, amaçlarının doğadaki canlılara yardım ederek öğrencilerde merhamet ve paylaşma duygusunu pekiştirmek olduğunu dile getirdi.

                  Şadi Turgutlu Ortaokulu öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında 13-16 Eylül tarihleri arasında tarihi ve turistik yerlerini gezdiği Elazığ ilinde gönül köprüsü kurdu. Öğrenciler, gezide görüp öğrendikleri kuş yemliklerini kendi okullarında yapmaya karar verdi. Öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde ağaçlara konan kuşlar için kuş yemlikleri hazırladı. Kendi çabaları ile yaptıkları yemlikleri ağaçlara asan öğrenciler, böylesine güzel örnek davranışa imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

                  ‘Allah herkesin rızkını verir, ama verirken birilerini vesile kılar. Yeryüzündekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin.’ diyen okul müdürü Ahmet Şahin, “Elazığ’da büyük mutluluk duyarak yaptığımız kuş yemliklerini kendi okulumuzda da yaptık ve ağaçlara astık.

Değerler eğitimi kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Biz Anadoluyuz’ projesinin en güzel örneklerden birini okulumuz uyguluyor. Amacımız Şadi Turgutlu Ortaokulu ailesi olarak doğadaki canlıların yaşama hakkı olduğunu ve bu canlılara yardım ederek öğrencilerde merhamet ve paylaşma duygusunu pekiştirmektir.” diye konuştu.

Nurullah ÇANKAYA

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1815 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum