Reklam
Reklam
Reklam

Öğrenciler kişisel temizlik ve çevre güvenliğini öğrendi

Seminere katılan Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez, "Önümüzdeki kış aylarında salgın hastalıklarda artış olduğu için öğrencilerin eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için hijyene önem vermeleri gerekir. Ayrıca bu yaşlarda kazanılan hijyen alışkanlığı ileriki yaşlarda sağlık durumu üzerinde etkili olacak. Hijyeni sağlamada en önemli kural ellerin doğru yöntemle yıkanmasıdır. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın çevreyi koruma bilinciyle donatılması gele

Reklam
Öğrenciler kişisel temizlik ve çevre güvenliğini öğrendi
19 Kasım 2016 - 13:33

Öğrenciler kişisel temizlik ve çevre güvenliğini öğrendi

MANİSA İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince yürütülen 'Hem meslek hem destek projesi' kapsamında Çağatay İlkokulu'nda öğrencilere yönelik bilinçli kişisel temizlik ve çevre güvenliği semineri verildi. 

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince yürütülen 'Hem meslek hem destek projesi' kapsamında Çağatay İlkokulu'nda bir etkinlik düzenlendi. Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün görevli uzmanları Çağatay İlkokulu'nda 3'üncü ve 4'üncü sınıflara yönelik bilinçli kişisel temizlik ve çevre güvenliği semineri verdi. Okul afişler, broşürler ile donatıldı. 

Faaliyet kapsamında öğrencilerin temizlik, çevre bilinci, temizlik malzemelerinin aşırı kullanımının doğaya ve insana zararları gibi konularda bilgilenmesi amaçlandı. Seminere katılan Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Ölmez, "Önümüzdeki kış aylarında salgın hastalıklarda artış olduğu için öğrencilerin eğitimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için hijyene önem vermeleri gerekir. Ayrıca bu yaşlarda kazanılan hijyen alışkanlığı ileriki yaşlarda sağlık durumu üzerinde etkili olacak. Hijyeni sağlamada en önemli kural ellerin doğru yöntemle yıkanmasıdır. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın çevreyi koruma bilinciyle donatılması geleceğimizin emin ellerde olmasını sağlayacak" diye konuştu. Konuşmanın ardından Yunusemre İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Ümit Atman, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.  dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3351 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum