Reklam
Reklam

Ödüllü fotoğraf sanatçılarından Turgutlu'da sunum ve söyleşi

2019-2020 Eğitim yılı Hayat boyu öğrenme esası çizgisinde, kursiyerlere iki önemli fotoğraf sanatçısı davet edilip, sunum ve söyleşileri ile misafir edildi.

Reklam
10 Aralık 2019 - 13:08 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 13:17

Ödüllü fotoğraf sanatçılarından Turgutlu’da sunum ve söyleşi

TURGUTLU Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Temel Fotoğrafçılık Kursu Eğiticisi Erdal Sarıtaş öncülüğünde, 2019-2020 Eğitim yılı Hayat boyu öğrenme esası çizgisinde, kursiyerlere iki önemli fotoğraf sanatçısı davet edilip, sunum ve söyleşileri ile misafir edildi.

Temel Fotoğrafçılık Kursu Eğiticisi Erdal Sarıtaş tarafından yaklaşık 2 ay önce kendileriyle iletişime geçilen AFİAP ünvanlı Nadire Günday  ve EFİAP ünvanlı Cihan Karaca, geçtiğimiz pazar günü Turgutlu Halk Eğitim Merkezi fotoğrafçılık kursiyerleri ile Turgutlu Öğretmenevinde sunum ve söyleşide bir araya geldi.

Ödüllü fotoğraf sanatçılara Günday ve Karaca, fotoğraf kursiyerlerinin hem fotoğraf kültürlerini geliştirmek, aynı zamanda fotoğraf anlayışlarına da katkıda bulunmak amacıyla fotoğrafın güçlü bir evrensel dil olduğunu, sunum ve projeleri ile gösterdi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayrettin Uslu’nun da katıldığı etkinlikte kursiyerler sunulan projeleri dikkatle izledi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Uslu tarafından misafir fotoğraf sanatçılara teşekkür plaketleri sunuldu. Sunum bitiminde tanışma ve karşılıklı sohbetin olduğu kokteyl düzenlendi. Tüm kursiyerler rahat bir sohbet etme imkânı bularak istedikleri soruları sanatçılara sordular.

            Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayrettin Uslu yaptığı açıklamada: “Bu organizasyonda başta Temel Fotoğrafçılık Kursu Eğiticisi Erdal Sarıtaş olmak üzere Süleyman Savaş ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Etkinliğe katılan sanatçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve kapımızın her zaman açık olduğunu ifade ederek her zaman beklediğimizi bilmelerini istiyoruz. Yer tahsisi konusunda desteklerini esirgemeyen Turgutlu Öğretmenevi'ne de teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1795 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MELİH DEMİR
    11 ay önce
    Bu türden etkinlikler Kasabamızın ufkunu açacaktır.Sayılarının artmasını dileriz emeğigeçen herkese teşekkürler.