Reklam

"Ne Atatürk'ten vazgeçeriz, ne Cumhuriyet'ten"

CHP Gençlik Buluşması!

Reklam
"Ne Atatürk'ten vazgeçeriz, ne Cumhuriyet'ten"
10 Şubat 2017 - 10:56

CHP Karşıyaka’da Gençlik Buluşması!

“Ne Atatürk’ten vazgeçeriz, ne Cumhuriyet’ten”

Azimle çalışırsak, inanırsak ve kapı kapı dolaşıp insanları ikna edersek başarılı olacağımızdan eminim”

CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları, anayasa değişikliği ve yaklaşan referandum öncesinde Genişletilmiş Gençlik Toplantısı düzenledi. İlçe Binası’ndaki buluşmaya Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım konuşmacı olarak katıldı. Salonu dolduran yüze yakın genç de “Ne Atatürk’ten vazgeçeriz, ne de en büyük eseri Cumhuriyet’ten” diye haykırdı. Toplantıda gençlik örgütünün referandum çalışma programı da anlatıldı.

BU OYUNA ‘DUR’ DİYECEĞİZ

Yaklaşık iki saat süren Genişletilmiş Gençlik Buluşması’nda Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz yerel yönetimlerin güçlendirilmesini beklerken, karşımızda anayasa değişikliğini ve referandumu bulduk. Cumhuriyet’in, temellerinden sarsıldığı bir süreci yaşıyoruz. Buna ‘dur’ diyecek olan da önce gençlerimiz, sonra da Atasına bağlı, çağdaş Türk halkıdır. Azimle çalışırsak, inanırsak ve kapı kapı dolaşıp insanları ikna edersek başarılı olacağımızdan eminim” dedi.

“GENÇLİĞE GÜVENİMİZ TAM”

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım “Atatürk'ün bize miras olarak bıraktığı iki eserinden  biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bu anayasa değişikliği ile Cumhuriyet tahrip edilmek isteniyor. Kuruluş felsefesi değerleri, Atatürk ilke ve inkılapları ve çağdaş yaşam tamamıyla tasfiye edilerek Türkiye Cumhuriyeti felakete doğru sürüklenmektedir. Bunun önüne geçebilecek yegâne güç Cumhuriyet Halk Partisi ve Atatürk devrimlerine inanmış gençliktir” diye konuştu.

“SORUMLULUĞUMUZU BİLİYORUZ”

CHP Karşıyaka Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan "Bugün genişletilmiş toplantımıza katılan genç kardeşlerimiz ile birbirimize söz verdiğimiz bir gündeyiz. Ülkenin bu zor dönemecinde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günde yan yana olmanın onurunu yaşıyoruz. Bizler hiç bir zaman unutmayacağız ki birileri zamanında Duyunu Umumiye'yi kurdu, birileri ise Sümerbank'ları, İş Bankalarını. Birileri Malta'ya kaçtı, birileri Samsun'a bin bir zorlukla çıktı. Şimdi; 2017'deyiz. Birileri tek adam, dikta rejimi kurmaya çalışıyor. Birileri özgür Türkiye'yi, parlamenter sistemi korumaya çalışıyor. İşte biz bu sorumluluğu üzerimizde hissediyoruz, sandıktan çıkacak hayırlı bir geleceğin umuduyla yanıp tutuşuyoruz” dedi.METİN SERT

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5566 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Demir
    3 yıl önce
    Bunların anlamamakta ısrar ettiği şey halkın iradesi...! %52 oy verip Cumhurbaşkanı yapan bu halktır... aslında bu insanlar oy veren halkıda suçluyorlar ama alenen söyleyemiyorlar.... demokrasi ne güzel şey! Bunlar bağırsalarda, yırtınsalarda milletin dediği oluyor