Reklam
Reklam
Reklam

Musalar Yeniköy'de 6.Geleneksel Deve Güreşlerine yoğun ilgi (VİDEO)

Turgutlu İlçesine bağlı kırsal Musalar Yeniköy Mahallesi’nin 6.Geleneksel Deve Güreşi etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.     

Reklam
16 Aralık 2019 - 10:42 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 01:24

Musalar Yeniköy’de 6.Geleneksel Deve Güreşlerine yoğun ilgi

MANİSA’nın Turgutlu İlçesine bağlı kırsal Musalar Yeniköy Mahallesi’nin 6.Geleneksel Deve Güreşi etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.     

Pazar günü Musalar Yeniköy Arenası’nda gerçekleştirilen deve güreşleri yoğun ilgi gördü. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol’un yanı sıra çevre il ve ilçelerden de meraklı çok sayıda vatandaş katıldı.

Çok güzel bir hava içerisinde gerçekleştirilen deve güreşi şenliğinde Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesinden gelen 100 deve arenada kıran kırana güreştiler. Develeri ayırmakta zorlanırken urgancılar, güreşlerde develer kadar yoruldu. Güreş sonunda birincilere ödülleri verildi.

Musalar Yeniköy’de geleneksel hale gelen deve güreşleri şenliklerini düzenlemekten son derece memnun olduklarını belirten Muhtar Yıldıray Aktaş, mahallelerinde bu güzel kültürü yaşatmak için bu şenliği yapmaya devam edeceklerini söyledi. Vatandaşlar, deve güreşlerinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum