MİNİK OSWALD ANNEANNESİ VE DEDESİNİN İSTEĞİNİ YERİNE...

MİNİK OSWALD ANNEANNESİ VE DEDESİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ   

Reklam
16 Nisan 2018 - 14:41

MİNİK OSWALD ANNEANNESİ VE DEDESİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ   

STUTTGART LI KAAN OSWALD SÜNNETİNİ MANİSA’DA YAPTI

TÜRK-MAKEDON VE ALMANYA GELENEKLERİNİN BİRLEŞTİĞİ SÜNNETTE MİNİK OSWALD KINA YAKTI VE DAVUL ÇALDI

ALMAN BABA PETER OSWALD TÜRK GELENEKLERİNE GÖRE OYNADI

   Bosch’un Manisa’daki Fabrikasının kurulumunda teknik mühendis olarak görev yapan ve o süreçte tanışıp evlenen Peter-Yıldız Oswald Almanya’nın Stuttgart şehrinde dünya gelen oğulları Kaan Cem Oswald’a Türkiye’nin  Manisa şehrinde Türk-Makedon ve Alman geleneklerine göre sünnet yaptı.  

DAVULU SIRTLANIP ALMAN BABASINI OYNATTI

10 Yaşındaki Kaan Oswald düğün öncesi sünnet oldu, sünnetinde ise kına yaktı, başına taktığı fes ile davulu sırtlayıp tokmakla çıkarttığı ritimli müzikle Alman babası Peter Oswald’a düğün boyunca göbek attırmayı başardı.

  Bosch’un Almanya’daki Fabrikasından gerekse Türkiye’de fabrikadaki çalışanların katıldığı Kaan Cem Oswald’ın düğünü Çakra Park’ta gerçekleşti.

MİNİK OSWALD ANNEANNESİ VE DEDESİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ    

Minik Oswald’ın ağabeyi Deniz Oswald’da sünnetini Almanya’da yaptırdığı belirtildi.

   Oldukça coşkulu geçen sünnette minik Kaan’ın sünnetini ve sünnet düğününü Türkiye’de yapılmasının altında yatan nedenin ise sağlıkları nedeniyle Almanya’ya gelemeyen Anneannesi Gülferiz Şahin ve dedesi Muharrem Şahin’in isteğinin olması idi.

   Sünnet çocuğu Kaan Cem Oswald, düğün boyunca oyun havaları eşliğinde eğlendi, Makedon  göçmeni olan annesi Yıldız Oswald’ın ‘Damat Halayı’ şarkısına katıldı. Babası Peter Oswald’ın Almanya’daki geleneklerinden bereket ve bolluk olarak bilinen şeker dolu kutuya vurdu.

OSWALD ÇİFTİ “OĞLUMUZUN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİK”  

Yıldız ve Peter Oswald çifti oğullarının sünnet düğününü Türkiye’de yapmalarındaki nedenle ilgili; “Kaan Cem Oswald, Türkiye’de yaşayan anne annesi ve dedesine çok bağlı olarak büyüdü. Onların sağlıkları dolayısıyla Almanya’ya gelemeyeceği için düğününü Manisa’da yapılmasını arzu etti. Çok duygulu ve Türk geleneklerine çok bağlı büyüdü. Bizde tüm programımızı onun isteği doğrultusunda yaptık. Düğünümüze hem yurt dışından hem de Türkiye’den katılanlara teşekkür ediyoruz” dedi.              Ahmet ÜNSAL/Manisa

 

   

 

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak:  Ahmet ÜNSAL/Manisa
Bu haber 7018 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla...
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi
‘Tutuşun geleceğe’ ekibi çocukları sevindirdi