• Reklam
Meslektaşımıza saldırı ve engellemeyi kınıyoruz
Reklam
Reklam

Meslektaşımıza saldırı ve engellemeyi kınıyoruz

AKP'nin Bornova İlçe Kongresi'ni takip eden Gazete Ege Muhabiri Gizem Çetinkol'a, ''bir partilinin fiziki müdahalede bulunması, tartaklaması ve görevini engellemesini'' kınadı.

Reklam
Reklam
22 Aralık 2014 - 16:46

TGS İZMİR ŞUBESİ: ''Meslektaşımıza saldırı ve engellemeyi kınıyoruz''

İZMİR - Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, AKP'nin Bornova İlçe Kongresi'ni takip eden Gazete Ege Muhabiri Gizem Çetinkol'a, ''bir partilinin fiziki müdahalede bulunması, tartaklaması ve görevini engellemesini'' kınadı.

TGS İzmir Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''AKP'nin İzmir'de devam eden tek adaylı kongre sürecinde pazar günü yapılan Bornova İlçe Kongresi'nde divana ikinci bir aday listesi verilmek istenmesi nedeniyle partililer arasında gerginlik ve arbedede yaşanmış, kongreyi takip eden Gazete Ege Muhabiri Gizem Çetinkol da görevini yaparken bir partilinin fiziki müdahalesiyle tartaklanmış ve görevi engellenmiştir.

Partililerin ve bazı yöneticilerin gözü önünde yaşanan tartaklama olayı nedeniyle meslektaşımız Gizem Çetinkol polis merkezine şikayetçi olmuştur.

Meslektaşımıza yapılan saldırı ve görevinin engellemesi kabul edilemez. Demokrasinin temel kurumlarından olan siyasi partiler, gazetecilerin görevlerine, basın özgürlüğüne ve şeffaflığa en fazla saygı göstermesi gereken kurumlar olmalıdır.

 

Türkiye'de siyasal iktidarın medya patronları ve çalışanları üzerinde daha fazla baskı kurma çabası, suç örgütü üyeliği yaftasıyla gazeteci tutuklamaları, sansür, otosansür, sendikasızlaştırma ve iş güvencesiz çalışma ortamlarının vahim boyutlara ulaştığı bir dönemde, görevini yapan basın emekçilerinin yapılan saldırılar da asla kabul edilemez.

Meslektaşımız Gizem Çetinkol'a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Çetinkol'un maruz kaldığı saldırı nedeniyle AKP İl ve ilçe yöneticileri ile tüm parti mensuplarının sorumluluk almasını, parti yönetiminin, saldırgan partiliyle ilgili gereken işlemleri yapmasını talep ediyoruz. 

Olayın ardından AKP İzmir İl Başkanı  Bülent Delican ve Bornova ilçe yöneticileri arkadaşımızdan özür dilemiştir. Parti yöneticilerinin bu duyarlılığı memniyet vericidir. Benzer olayların yaşanmaması için tedbir almalarını bekliyor.''HABER MERKEZİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2517 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Yılmaz’dan şehit Sefer Yıldız’ın ailesine ziyaret
Kaymakam Yılmaz’dan şehit Sefer Yıldız’ın ailesine ziyaret
Turgutlu’da ulaşım denetiminde 16 araç şoförüne cezai işlem
Turgutlu’da ulaşım denetiminde 16 araç şoförüne cezai işlem