Reklam
Reklam

Meclis Toplantısında "Fırat Çakıroğlu" Tartışması

Turgutlu Belediyesi Mart Ayı meclis toplantısında 5 madde ile bir ek madde görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda BBP'li üye Yüksel ile Belediye Başkanı Akın ve Başkan Yardımcısı Honaz arasında ‘Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ tartışması yaşandı.

Reklam
02 Mart 2021 - 20:26 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 20:50
Meclis Toplantısında "Fırat Çakıroğlu" tartışması

Turgutlu Belediyesi'nin Mart ayı meclis toplantısında 5 madde ile bir ek madde görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda ‘Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ tartışması yaşandı.


TURGUTLU Belediyesi Mart Ayı meclis toplantısı saat 18.00’da Eski Belediye Binasında gerçekleştirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın başkanlığında yapılan toplantı facebook üzerinden canlı yayınlandı. Gündemin 5 maddesi ve bir ek maddenin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda söz alan Büyük Birlik Partili Meclis Üyesi Tuğrul Yüksel, Belediye Meclisinin bir önceki toplantısında Belediye Başkanı Çetin Akın’ın, Ege Üniversitesi’nde PKK’lı terörist Nurullah Semo tarafından şehit edilen Çakıroğlu’nu anarken kullandığı “20 Şubat 2015 yılında karşıt görüşlü öğrencilerle yaşadığı tartışma sonucu hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu’nu rahmetle anıyorum” sözlerini eleştirerek, “Fırat Çakıroğlu PKK’lı teröristler tarafından öldürüldü. Bu yüzden bence o açılış konuşmasında yaptığınız konuşma hatalı oldu, cinayet sanığı terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası aldı. Yani Çakıroğlu karşıt görüşlü öğrenciler tarafından değil PKK’lı teröristler tarafından öldürüldü. Ayrıca, Çakıroğlu’nun isminin, bir parka veya sokağa verilmesi için önümüzdeki mecliste çalışma yapılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Yüksel’in eleştirilerine cevap veren Akın ise, “İnternette yaptığımız araştırmalarda ‘karşıt görüşlü gruplar arasında kavga sonucu öldürüldü’ ifadeleri kullanılıyor. Bu konuda sabit birşey var mıdır? Bizim bunu anmamız bile çok güzel, ben kendi sosyal medya hesaplarımda da paylaştım. Biz kimsenin ölmesini öldürülmesini istemiyoruz. Biz terörün her türlüsünü lanetliyoruz, PKK’yı da lanetliyoruz, FETÖ’yü de lanetliyoruz, DHKP-C'yi de lanetliyoruz. Neden gocunuyorsunuz? "ifadelerini kullanarak, "Beni tartışma zeminine çekemeyeceksiniz’ dedi.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz ise, “Tuğrul Bey’e cevap vermek istiyorum. Çakıroğlu’nun şehit edildiği süreç, açılım sürecinde gerçekleşmiştir." ifadelerini kullandı.”

Honaz’ın sözlerine yanıt veren Yüksel ise, "O süreçte yaşanması bu durumu aklamıyor, ben sadece karşıt görüşlü öğrenciler tarafından değil PKK’lılar tarafından şehit edildiğini vurgulamak istiyorum." dedi. Honaz ise, "Ben de şehit edildiğini ifade ediyorum, sadece bu süreçte olduğunu belirtmek istedim” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5027 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hasan
    1 ay önce
    körler sağırlar birbirini ağırlar karşıt görüş değil p(kaka) diyeceksin ona başkan.Ama sen zaten korkarsın öyle söylemeye.Ama bu sefer oy verenlen o gruptan insanlarda seni kurtaramayacak gidicisin