Reklam
Reklam

Manisalı kadın yönetmen ikinci kez 'SİDDAH'I' çekecek

30 YAŞINDAKİ YÖNETMEN FUNDA TIRPAN’NIN START VERECEĞİ KORKU TEMALI FLİM MANİSA’NIN TANITIMINI ÖN PLANA ÇIKARTACAK

Reklam
Manisalı kadın yönetmen ikinci kez 'SİDDAH'I' çekecek
16 Ekim 2019 - 09:18 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 10:35

Manisalı kadın yönetmen ikinci kez 'SİDDAH'I' çekecek

23 KİŞİLİK KADRODA 80 VE 90’LAR DİZİLERİN OYUNCULARI DA OLACAK

30 YAŞINDAKİ YÖNETMEN FUNDA TIRPAN’NIN START VERECEĞİ KORKU TEMALI FLİM MANİSA’NIN TANITIMINI ÖN PLANA ÇIKARTACAK

YÖNETMEN TIRPAN VE FLİMİN İKİNCİ YÖNETMENİ DENİZ ORAL ; 
  
“BU FLİM SON DURAK TARZINDA OLACAK.İYİ BİR EKİPLE KASIM AYI BAŞINDA MOTOR DİYECEK.BU KEZ İZLEYİCİNİN ADRENENİ YÜKSELTECEĞİ BİZCE İZLEYECİLER SAKİNLEŞTİRİCİ HAPLARINI YANLARINDA HAZIR BULUNDURSUNLAR”

           Ahmet ÜNSAL/Manisa

Manisalı yönetmen Funda Tırpan’ın üstlendiği ilk filmi olan Siddah’ın ikincisi çekmek için kolları sıvadı. 30 Yaşındaki yönetmen Funda Tırpan, ikinci yönetmen Deniz Oral ve beraberindeki ekiple filmin çekileceği Yuntdağı bölgesi Ortaköy Obasya’da film hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
    80-90’larda dizilerinin oyuncu kadrosundan oluşacak olan 23 kişilik ‘Siddah-1” ekibi yönetmen Funda Tırpan önderliğinde filmin çekileceği Yunusemre İlçesi Orta köy Obasya, Türkmen Şelalesi, Siyekli,Üçpınar, Manisa şehir merkezindeki bazı tarihi mekanlar ile Spil dağı eteklerinde Yarık Kaya bölgelerinde incelemelerde bulundu.
  Oyuncu kadrosuyla birlikte 100 kişilik dev bir kadro filimin çekileceği 30 günlük süreçte Avrupa Birliği projeleriyle hayata geçirilen Obasya Otağındaki mekanlar da kalacaklar.
  
DENİZ ORAL’IN FİLME KATKISI BÜYÜK OLACAK

Tiyatro kökenli olan ve bugüne kadar birçok dizi ve flimlerin unutulmaz oyuncusu Zerda, Köprü, Papatyam, Seksenler-Doksanlar ve Ayrılsakda Beraberiz gibi akıllarda kalan dizilerin usta oyuncu Deniz Oral ise Manisalı Yönetmen Funda Tırpan’ın Siddah’ın ikinci denemesinden başarı ile çıkacağından hiç kuşkusunun bulunmadığını altını çizerek;
  “Funda Tırpan için ilk filim başarısız gibi görünebilir. Ancak bu kez birlikte yola çıkacağı kadro tiyatro kökenli ve birçok dizilerde oynamış olan oyuncu grubundan oluşuyor. Funda’nın ikinci filmini Manisa’da çekmek istemesindeki ısrarına katılıyorum. Çünkü belirlediği yerler Korku flimlerin çekimi için oldukça sakin bizlerinde motivasyonuna büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.  Ben ‘İsak Hoca İmam‘karakteri ile rol alacağım. Beni asıl heyecanlandıracak olan ise oğlum Doğu Berke’nin ‘Muhtarın oğlu’ karakteri ile aynı filimde oynayacak olmamızdır.”
   
  “ TÜRKİYE’DE BİR DİZİ FURYASI VAR”

Deniz Oral, bugüne kadar drama ile komedi dizilerinde rol aldığını Siddah ile birlikte ilk kez korku filmiyle izleyicinin kendisini göreceğinin altını çizdi. Oral, Türkiye’de inanılmaz durumda dizi furyası bulunduğunun ve bu sürecin bir gün sona ereceğinin altını çizerek;
   “Peş peşe çekilen dizilerin ve her kanalda gün sektirmiyor ki diziler olsun. Her şeyin sonu olduğu gibi dizi furyasında bir sonu olacaktır. İstanbul’un her semti dizi setine dönüşmüş durumda. İnsanların gerçek hayatlarını da unutmamak gerekir. Tiyatro ve sanat bu gidişatın sonunda galip gelen taraf olacaktır” dedi.
   
“SİDDAH-1 MANİSA’NIN TARİHİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Siddah-1 filminin Manisalı Yönetmeni Funda Tırpan ise “Manisa’nın tarihsel ve ekolojik güzelliklerini göstermek için ikinci filmin setlerini Yuntdağı başta olmak üzere şehir merkezi ve Spil dağı eteklerinde mekanlarda oluşturacağım. İlk filmim benim için bir deneme idi şimdi daha profesyonel bir ekiple kolları sıvayacağız. Öyle dev bütçelerle yola çıkmıyoruz mütevazi bütçemiz var. Filimde rol alacak olan ekibin tümü Siddah-1’e katkı sağlayacak bu filim kendi filimleri olacak. Son döneme damgasını vuran ‘Son durak’ filmi aratmayacak bir yapıt olacaktır. İlk aşamada bizimle çalışacak ekibe 10 kişi daha katılacak.” Şeklinde ifade etti.
    Siddah-1 ‘in öncü ekibi Obasya’da ki tarihi mekanda bir araya gelirken Muradiyeli sanatçı Kurtuluş’un müziği eşliğinde gönüllerince eğlendiler.Deniz Oral, oyunculuğunda gösterdiği ustalığını mikrofonda gösterdi. Özellikle sanatçı Kurtuluş ile birlikte Ferdi Tayfur şarkılarını seslendiren Deniz Oral filim seti ekibinden bol bol alkış aldı.
   
İŞTE ‘SİDDAH-1’ İN KADROSU 

Yönetmen Funda Tırpan     (Defne)
Yönetmen Deniz Oral          (İshak hoca İmam)
Başrol oyuncusu Güven Tırpan  (Mert)
Yapımcı  Serhan Çıvgın 
Görüntü Yönetmeni  Engin Saygılı                    
Beyza Şahin (İmam’ın kızı Nehir),Tuba Erdem (Beste),Burçak Kabadayı (Fulya), Faruk Sofuoğlu (Faik bey),Deniz Özarman (Sibel),Sevinç Sırma (Cemre), Hacı Ali Konuk(İsmail),Doğu Berke Oral (Muhtarın oğlu),Zafer Altun(Asım),Eşref Yolcu (Tuna) ve Nadir Delimanlar (Mahmut)


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 62301 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum