Reklam

Manisa'nın turizm sorunları bakana iletildi

Kültür Bakanlığı, Manisa’ya ilk etapta 4 milyon liralıkta yatırım yapacak.

Reklam
Manisa'nın turizm sorunları bakana iletildi
16 Kasım 2019 - 10:04 - Güncelleme: 16 Kasım 2019 - 13:52

Manisa'nın turizm sorunları bakana iletildi

Kültür Bakanlığı, Manisa’ya ilk etapta 4 milyon liralıkta yatırım yapacak.

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Manisa’nın kültür ve inanç turizmi açısından önemli alanlarını dünyaya tanıtacak. Müjde, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’dan geldi. Vali Ahmet Deniz ve Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak’la birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u ziyaret eden Baybatur, ajansın tanıtımın yanı sıra hizmet kalitesini artırmaya yönelik de bir çalışma yürüteceğini söyledi. Manisa’nın gelir seviyesini artırmakla birlikte dünya şehri olmasının da önünü açacak çalışma kapsamında bakanlık, Manisa’ya ilk etapta 4 milyon liralıkta yatırım yapacak.

Turizm, dünyanın en hızlı büyüyen ve dinamik ekonomik etkinliklerinden biri. Dünyada birçok ülkenin milli geliri içerisinde turizm önemli bir paya sahip. Bu nedenle “Bacasız sanayi” de denilen turizm sektöründe bugüne kadar hak ettiği ilgiyi göremeyen Manisa için Ankara’da önemli bir görüşme gerçekleşti. Vali Ahmet Deniz ve Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak’la birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret eden AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Bakan Ersoy’la tanıtım ve yatırım konularını ele aldı. Murat Baybatur, Türkiye'nin turizm fırsatlarının dünyada tanıtılması, turizm yatırımlarının ülke ekonomisindeki payının ve hizmet kalitesinin arttırılması için bakanlık bünyesinde kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Manisa’nın özellikle kültür ve inanç turizmi açısından önemli alanlarının tanıtılacağı müjdesini verdi. Bu kapsamda ülkemizin en önemli antik şehirlerinden olan Sardes ve Thyateira ören yerlerinde ziyaretçi karşılama merkezlerinin kurulacağını belirten Baybatur, Aigai ören yerinde bulunan yapıların korunmasına dair de bir proje yapılacağını söyledi. Ziyaretçi sayısını artırmak, gelenlerin memnun ayrılmalarını sağlamak amacıyla Sardes, Thyateira ve Aigai’ye yapılacak yaklaşık 4 milyon lira maliyetli yatırımın 1 yıl içerisinde tamamlanacağını ifade eden Baybatur, “Dünya şehri olarak markalaşmış kentler aynı zamanda turist ağırlamada başı çeken kentler. Biz turizm sektörünü geliştirmeye yönelik her adımı güzel şehrimizin ekonomisine güç katacak, Manisa’nın markalaşmasına katkı sunacak önemli adımlar olarak görüyoruz. Bu bağlamda doğası, tarihi ve kültürel mirasıyla medeniyetler beşiği Anadolu’nun nadide kenti Manisa’da turizmi ciddi bir gelir kapısı haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. Baybaur, Vali Ahmet Deniz ve Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak’a yatırımların Manisa’ya kazandırılması noktasında yürüttükleri çalışmalardan, Bakan Ersoy’a da Manisa’ya gösterdiği ilgi, samimi yaklaşım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. TUNCEL YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1075 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum