Reklam

Manisa'da bir pansiyonda korona çıktı, 28 kişi karantinaya alındı

-MANİSA’DA BİR PANSİYONDA KORONAVİRÜS ÇIKTI 28 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI -KORONAVİRÜSİ POZİTİF ÇIKAN BİR KİŞİ VE AYNI ODAYI PAYLAŞAN DİĞER KİŞİDE HASTANE ORTAMINA TAŞINDI -POZİTİF ÇIKAN ESKİ HÜKÜMLÜ İLE TEMAS SAĞLAYAN İKİ POLİS MEMURUDA KARANTİYA ALINDI

Reklam
Manisa'da bir pansiyonda korona çıktı, 28 kişi karantinaya alındı
17 Mayıs 2020 - 21:43 - Güncelleme: 18 Mayıs 2020 - 01:53

Manisa'da bir pansiyonda korona çıktı, 28 kişi karantinaya alındı

-KORONAVİRÜSÜ POZİTİF ÇIKAN BİR KİŞİ VE AYNI ODAYI PAYLAŞAN DİĞER KİŞİDE HASTANE ORTAMINA TAŞINDI.
-POZİTİF ÇIKAN ESKİ HÜKÜMLÜ İLE TEMAS SAĞLAYAN İKİ POLİS MEMURU DA KARANTİYA ALINDI

BİR süre önce Konya’daki cezaevinden tahliye olan ve Manisa’da kalacak yeri olmadığı gerekçesiyle Valiliğin ön gördüğü pansiyona yerleştirilen bir kişide koronavirüs belirtileri çıkmasıyla birlikte pansiyondaki 28 kişi karantinaya alındı. Testleri pozitif çıkan eski hükümlü ve aynı odayı paylaşan kişi de 112 sağlık ekiplerince karantina hastanesi olan Merkez Efendi Hastanesine kaldırıldı. Cezaevinden tahliye olan kişiyi pansiyona yerleştiren iki polis memuru da karantina altına alındı.

Manisa’da sağlık ekipleri ile polisi hareketlendiren koronavirüs olayı Yunusemre ilçesi Merkez Efendi Mahallesi 3819 sokak üzerinde bulunan pansiyonda yaşandı. Manisa Valiliğinin şehirde kalacak yerleri olmayanların kaldığı pansiyona iki gün önce Konya cezaevinden tahliye olan bir kişi polis tarafından pansiyona getirildi. Pansiyon sorumlusu pansiyonda kalacak kişinin elinde bulunan ‘Her hangi bir korona virüs tehlikesi bulunmamaktadır’ raporuna istinaden pansiyona girişi yapıldı. Toplamda 30 kişiye yakın kişinin kaldığı pansiyonda kalan eski hükümlünün sağlık durumunda koronavirüs belirtilerine yönelik emarelere rastlanılması üzerine olay sağılık birimlerine bildirildi. Polis ve sağlık birimlerini hareketlendiren olayla birlikte cezaevinden tahliye edilen geldiği Konya’da 14 günlük karantina sürecini tamamladıktan sonra memleketi Manisa’ya gelen eski hükümlü ve onunla aynı odayı paylaşan kişide 112 sağlık ekiplerince karantina hastanesine kaldırıldı.
 Sağlık İl Müdürlüğü Koranavirüs tarama ekipleri ilgili pansiyona gelerek pansiyonda kalan 28 kişiden test örnekleri aldı. Bu arada Manisa Valiliği de pansiyonda kalan 28 kişinin Celal Bayar Üniversitesinin Muradiye Kampüsünde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu bünyesine taşınacağı 14 günlük karantina sürecine tabii tutulacakları belirtildi. Pansiyonun yetkilisi ise ilgili kişinin Manisa’daki bir hastaneden alınan her hangi bir Koronavirüs tehlikesi bulunmadığı yönünden raporunun göstermesiyle pansiyona alındığı virüsü nereden kaptığı yönünde bilgi sahibi olmadıklarını dile getirdi. Ayrıca ilgili pansiyon tamamen dezenfekte edildikten sonra 14 günlüğüne kapatılacağı öğrenildi. Polis birimleri ise bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 14665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum