Reklam
Reklam

Manisa'da 4 bin 72 Mehmetçik yemin etti

Manisa 1. Komando Eğitim Tugayı’nda temel eğitimlerini tamamlayan 4072 acemi er düzenlenen törenle yemin etti.

Reklam
Manisa'da 4 bin 72 Mehmetçik yemin etti
20 Aralık 2019 - 15:30 - Güncelleme: 22 Aralık 2019 - 22:05

Manisa’da 4 bin 72 Mehmetçik yemin etti

MANİSA 1. Komando Eğitim Tugayı’nda temel eğitimlerini tamamlayan 4072 acemi er düzenlenen törenle yemin etti. Törene katılan Vali Ahmet Deniz de askerlerin ve ailelerinin yaşadığı mutluluğu paylaştı.
Albay Arif Seyhun Kışlasında 1994/4 Tertip 3. Kademe acemi erler için düzenlenen yemin töreni yurdun dört bir yanından asker ailelerini Manisa’da buluşturdu. Törene Vali Ahmet Deniz, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Sebahattin Kalkan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık ve protokol üyeleri katıldı.
4072 Asker, Bayrak ve Silaha El Basarak Yemi Etti
Temel eğitimlerini tamlayan 4072 asker, silah ve bayrağa el basarak yemin edip usta asker oldu. Acemilik sürecinde eğitimleri sırasında üstün başarı gösteren askerler ve ailelerine Vali Ahmet Deniz, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Sebahattin Kalkan, Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık tarafından hediyeler verilirken, askerler tarafından sunulan gösteriler de beğeni ve ilgiyle izlendi. Asker ailelerinin duygusal anlar yaşadığı tören, askerlerin geçiş töreni ile son buldu.
“Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi Anlayışından Gelen Bir Milletin Ferdiyiz”
Tören öncesi ve sonrasında asker aileleri ile sohbet eden Vali Deniz, “Biz ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışından gelen bir milletin ferdiyiz. Çocuğunu düğüne yollar gibi askere gönderen başka bir millet yoktur. Burada eğitimlerini başarı ile tamamlayan komandolarımızın yetişmesinde emeği geçen komutanlarımıza ve asker ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4816 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum