Reklam
Reklam

MANEP 2023'ün tanıtımı Turgutlu'da yapıldı

Turgutlu ve Ahmetli’deki okul idarecileri ve öğretmenlerinin katıldığı toplantıda eğitimciler MANEP 2023 için hazırız mesajı verdiler.

Reklam
MANEP 2023'ün tanıtımı Turgutlu'da yapıldı
20 Aralık 2019 - 17:20 - Güncelleme: 22 Aralık 2019 - 22:04

MANEP 2023’ün tanıtımı Turgutlu’da yapıldı

MANİSA Eğitim Projeleri (MANEP) 2023’ün tanıtımı Turgutlu İlçesinde, Manisa Valisi Ahmet Deniz'in de katılımıyla yapıldı. Turgutlu ve Ahmetli’deki okul idarecileri ve öğretmenlerinin katıldığı toplantıda eğitimciler MANEP 2023 için hazırız mesajı verdiler.

Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi Konferans Salonunda yapılan tanıtıma Manisa Valisi Ahmet Deniz, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Ahmetli Kaymakamı Gökay Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Jandarma Komutanı Halim Karaer, Manisa Milli Eğitim Müdür Vekili Necmettin Okumuş, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Ahmetli Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, Turgutlu ve Ahmetli’deki okulların idareci ve öğretmenleri katıldı. Manisa Milli Eğitim Müdür Vekili Necmettin Okumuş konuşmasında, “Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim değildir. Türkiye’nin en büyük çözümü eğitimdir. Eğitimi çözüm olarak görmek zorundayız. MANEP 2023 ile birlikte biz eğitimi bir çözüm olarak gördüğümüzü ete kemiğe bürünmüş vücuda gelmiş halini sayın Valimizin riyasetinde hep birlikte hazırladık” dedi.

‘Sevgiyi, şefkati, merhameti ve insani duyguları unutmamalıyız’

Türkiye’nin gelişmesinde eğitimden başka enstrümanın olmadığını dile getiren Vali Ahmet Deniz, bu toprakları fetheden atalarımızın kalemlerinin, kılıçlarından daha keskin olduğu için dünyaya yüzyıllarca hükmettiklerini söyledi. Deniz: “MANEP 2023 çok önemli, çok başarılı ve üzerinde durulması gerek bir çalışma sonucudur. Bu topraklarda Atalarımızın gayretleri ile bir cihan devleti inşa edildi ve Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethettikten sonra orayı bilim merkezi haline getirdi. Atalarımızın kalemleri, kılıçlarından daha keskin olduğu için dünyaya yüzyıllarca hükmettiler. Bizler bunları unutmadan bilim ve teknolojide daha çok ileriye gitmeliyiz. Bunları yaparken, sevgiyi, şefkati, merhameti ve insani duyguları unutmamalıyız. Çünkü bizim tarihimiz hep bunlarla dolu. Böyle bir milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum, herkesin de gurur duyması gerekiyor. Bizim bir derdimiz. Daha çok çalışmalı, daha fazla katma değer katarak, ülkemizi daha ileriye götürmeliyiz.” şeklinde konuştu. Eğitim alanında çok önemli yatırımlar yapıldığını ve nicelik sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü de vurgulayan Vali Deniz “Nicelikteki iyileşmeye niteliği de ilave etmemiz lazım. Okullardaki fiziki mekânları ne kadar iyileştirsek iyileştirelim öğretmenlerimiz olmazsa bunu başaramayız” dedi.

Gençlerin aldıkları eğitimin yanında okuma, sanat ve spor ile de uğraşmalarının önemli olduğunu ifade eden Vali Deniz, “Spor Sevgisi Okulda Başlar” projesi kapsamında Manisa genelinde 100 spor kulübü kurulacağını söyledi.

Manisa Valiliği himayelerinde Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Spor Sevgisi Okulda Başlar’, ‘Kütüphanesiz okul kalmasın’, ‘Şehir Benim Evim’, ‘Çocuğumu Anaokuluna gönderiyorum’, ‘Manisa Canım Feda’, ‘Eğitimde varız gelecekte varız’, ’Manisanat’, ‘Manisa Her Yerde Okuyor’, ’Tasarım Beceri Atölyesi’, ‘Kitap Lig’ projelerinin yanı sıra nitelikli güçlü meslek projeleri, akademik başarıyı arttırma, Manisa’ya değer katanlar faaliyetleri sunumla tanıtıldı.

Toplantı Manisa Valiliği tarafından hediye edilen kitaplarla Kaymakamlar ve katılımcılar ile okuma etkinliği yapılarak program sona erdi.

Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3736 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum