Reklam
Reklam

'Made in Manisa 2020' ödül gecesinde sanayiciler gururlandı

Gecenin finalinde Candan Erçetin konseri ile sanayiciler stres attı.

Reklam
'Made in Manisa 2020' ödül gecesinde sanayiciler gururlandı
09 Şubat 2020 - 14:38 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 - 14:44

MANİSA OSB “MADE IN MANİSA 2020” ÖDÜL GECESİNDE SANAYİCİLER GURURLANDI

GECENİN FİNALİNDE İSE CANDAN ERÇETİN’İN KONSERİ İLE SANAYİCİLER STRES ATTI 

Türkiye’nin en eski ve Avrupa başta olmak üzere dünyada en yatırım yapılabilir Sanayi Bölge ünvanını elinden bulunduran Manisa Organize Sanayi Bölgesi 2015’de hayata geçirdiği ve 2017 ikincisi düzenlediği ‘Made in Manisa ’nın üçüncüsü ‘Made in Manisa 2020’ Etkinliği İzmir Kaya Termal otelde gerçekleştirildi. Bölge’de faaliyet gösteren firmaları ödüllerini gururla aldı. Gecenin finalinde ise Candan Erçetin’in konseri ile sanayiciler stres attı. 

ŞEHRİN ÖNDE GELENLERİDE MUHTEŞEM GECEDE İDİ

Manisa OSB Başkanı Sait Cemal Türek,Yönetim Kurulu Üyeleri,Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Funda Karaboran ve Başkan Danışmanı Nihat Akyol’un ev sahipliğinde İzmir Kaya Termal Otel’de 'Made in Manisa' sloganı ile düzenlenen Gala yemeği ve Ödül gecesine Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Valisi Mustafa Ahmet Deniz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Ahmet Ataç, Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Elginkan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen , Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Gökçen Kaya ve İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio ve Bölge sanayicileri katıldı.

TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ BİR ÜRETİM ÜSSÜNE SAHİP”

Gecede açılış konuşmasını yapan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek, Türkiye'nin önemli bir üretim üssüne sahip olduklarını belirterek;

  “Bölge olarak çalışmalarımızı sürdürürken Güçlü yerli ve yabancı sermayeli firmalarımızın başarılı yatırım ve faaliyetleri ile de gurur duyduk. Sanayicilerimize ev sahipliği yapan ve üst standartlarda hizmet sunan bir Bölge olarak sizlerden aldığımız ilhamla Bizler de hem ülkemizde hem de uluslararası arenada başarıları işlere imza attık. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ve sunduğumuz hizmetlerle halihazırda Yeni Nesil OSB kimliğine sahip olan Bölgemiz 2020 yılından itibaren Teknoloji Odaklı ve Girişimci Dostu bir OSB olacak. Bölgemiz ile Eğitim ve Ar-Ge Vakfımız, MOSEV, ortaklığında kurulacak yeni şirketimiz INTRAC A.Ş. hem yurt içinde hem de yurt dışındaki üniversiteler ile işbirliği yapacak ve Bölge Firmalarımızın İnovasyon, Teknoloji ve Girişim kapasitesini gelişmek üzere bir arayüz modelini hayata geçireceğiz “ dedi.

“ÖNCE KOMŞUM KAZANSIN”

Manisa OSB’den yine bir ilke imza attı bu yıl Bölge Firmalarının İç ve Dış Ticaretini arttırmaya yönelik farklı proje hayata geçireceklerinden söz eden Sait Türek, Firma verilerimize dayalı olarak Bölgemizde Önce Komşum Kazansın konseptli mini bir fuar düzenleyerek Manisa'da ve Bölge firmalarımız arasında güçlü bir sinerji ve farkındalık yaratacağız. Projemizin üçüncü fazında ise Bölgemizin Dış Ticaret kapasitesinin ivmelenmesi konusunda Ticaret Bakanlığımız ile belirlenen hedef sektör ve hedef ülkeler bazında çalışmaları başlatacağız” dedi.

GÜCÜMÜZE GÜÇ VE DEĞERLERİMİZE DEĞER KATANLAR

Manisa OSB’de faaliyet gösteren firmalara Gücümüze Güç Katanlar ve Değerlerimize değer katanlar kategorilerinde ödüllen sahiplerini buldu.

  Manisa OSB’nin sanayicileri, görkemli “Made in Manisa” Ödül Töreninde ülkemizde ihracat, istihdam ve üretim ile sosyal sorumluluk, kültür – sanat ve eğitim alanlarında ödül aldılar.

AKÇEN’E BEDELSİZ EĞİTİM HİZMETİ ŞÜKRAN PLAKETİ

Elginkan Topluluğu İcra Meclisi Başkanı ve Elginkan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen’e ise  Elginkan Eğitim Merkezi, Bedelsiz Eğitim Hizmeti Şükran Plaketini Manisa Valisi Ahmet Deniz verdi. Akçen, plaketini aldıktan sonra yaptığı konuşması sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

ZORLU “ALDIĞINIZ ÖDÜLLERLE NE KADAR GURURLANSANIZ AZDIR. SİZLER VE BİZLER TÜRK EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFLERİYİZ”

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ‘Made in Manisa 2020’ ‘Gücümüze Güç Katanlar ve Değerlerimize değer katanlar’ ödül törenine katılmaktan dolayı büyük bir onur ve gurur duyduğunu dile getirdi.

Ödülünü Manisa Valisi Ahmet Deniz’in elinden alan Ahmet Nazif Zorlu, Böylesi zor süreçlerle güçlerin birleşmesi gereğine işaret ederek; “Aldığınız ödüllerle ne kadar gururlansanız azdır. Sizler ve bizler Türk ekonomisinin lokomotifleriyiz. Gücümüzü devletimize ödediğimiz vergilerle gücümüze güç katmaya devam ettiğimiz sürece biz sanayicilerin önünde kimse duramaz”

“SANAYİCİLER YÖNETİMSEL ANLAMDA DOĞRU YOLDA İLERLİYOR”

 Zorlu, Sanayicilerin içinde bulunduğu yönetim biçiminin en doğru yönetim biçimi olduğuna da işaret ederek;

  “ Yıllar önce OSB’leri kendi Sanayicileri yönetmelidir dedik, ne kadar haklı olduğumuz Manisa Organize Bölgesinin bu gün geldiği başarı seviyesinde net olarak görülmektedir. Özellikle eğitim konularında yapılan çalışmalardan dolayı yönetimi ve OSB Müdürlüğümüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

ZEKİ ÖĞRENCİLERİ DE ÖDÜL VERDİ

 Engellilerin istihtadım için kurulan Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (ZEKİ) projesinin öncüsü olan Vestel Şirketler Grubuna ZEKİ’ye yaptığı katkılardan dolayı projenin içerisinde çalışan engelli Aykut Akgül’de Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’a arkadaşları adına teşekkür plaketi sundu. Erdoğan “İnanın hayatımda bugüne kadar bir çok ödül aldım. Bu ödül benim için ayrı bir önemi var. Böylesi ödüllerin tüm sanayicilerimize nasip olmasını temenni ediyorum” dedi.

DEDESİNİN ÖDÜLÜ TORUN TÜREK’E VERİLDİ

Manisa Organize Sanayi Bölgesinin ve Yonca Gıda A.Ş. nin kurucu başkanı merhum  Hasan Türek’in adına yaptırılan ‘Hasan Türek Anadolu Lisesi’ okuluyla ilgili eğitime yaptığı katkılardan dolayı dedesinin ödülünü ise torunu Dalyan Türek babası Sait Cemal Türek ile birlikte vali Ahmet Deniz’in elinden aldı.

Teleset Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çam’da Manisa Merkeze bağlı Karaağaçlı mahallesinde yaptırdıkları okul dolayısıyla ödüle layık görüldü. 

Ahmet ÜNSAL/Manisa  

“Gücümüze Güç Katanlar Ödülleri”

No

Firma Unvanı

 

Ödülü Alacak Kişinin Unvanı

Ödülü Alacak Kişi

 

1

RENKLER MAKİNA A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi

Hikmet DEMİR

Genel Müdür

Güntaç KOCATÜRK

2

TELATEKS TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Onursal Yönetim Kurulu Başkanı

Erol ÜSTÜNEL

Avrupa Operasyon Direktörü

Ergenç İNELER

3

VALFSEL ARMATÜR SANAYİ A.Ş.

Genel Müdür

Hüseyin ORHAN

4

VALF SANAYİ A.Ş.

Fabrika Müdürü

Ali ÇAKIR
 

5

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkan

Koji WADA

CEO

Yakup BENLİ

6

MAYTEKS ÖRME SAN. VE TİC. A.Ş.

Koordinatör

Cenk UZELLİ

7

SELKASAN KAĞIT VE PAKETLEME  MALZEMELERİ İMALATI SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Kamil TOKATLI

8

PİLENPAK AMBALAJ SAN. VE TİC.A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

Melahat Deniz ÖZHUN

9

YORGLASS CAM SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan YORGANCILAR

10

TEKNİKA PLAST TEKNİK KALIP PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Genel Müdür

Güven TEMİZEL

11

SARIGÖZOĞLU HİDROLİK MAKİNA VE KALIP SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa SARIGÖZOĞLU            

11

12

SARIGÖZOĞLU HİDROLİK MAKİNA VE KALIP SAN. VE TİC. A.Ş.

EMAS MAKİNA SANAYİ A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

Levent SARIGÖZOĞLU

 

Genel Müdür 

         

Mehmet Bender ÖZOKUMUŞOĞLU

13

KONVEYÖR BEYAZ EŞYA VE OTOMOTİV YAN SAN. TİC. A.Ş.

Genel Müdür 

 

Hasan BASRİ AKSU              

14

ELBA BASINÇLI DÖKÜM SANAYİ A.Ş.

Genel Müdür

 

Ali TOLOĞLU

 

15

ECZACIBAŞI TÜKETİM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Fabrika Müdürü

Metin BAYIR

16

ACCELL DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.

Genel Müdür

Hilmi Anıl ŞAKRAK

17

OLGUN ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Genel Müdür

Bülent KEŞLİ             

18

EGEM AMBALAJ SAN. VE TİC. A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

Muzaffer BUĞDAYCI

19

FERRERO TÜRKİYE ÇİKOLATA VE TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE DIŞ TİC. A.Ş.

Fabrika Müdürü

Beniamino Macchiarola

20

KOREL ELEKTRİK SAN. VE TİC. A.Ş.

Fabrika Müdürü

Ender SAYGIN

21

PEKER YÜZEY TASARIMLARI SAN. VE TİC. A.Ş.

Genel Müdür Yardımcısı

Berkan ÇAĞLAR

 

21

22

BELENCO DIŞ TİCARET A.Ş.

Genel Müdür Yardımcısı

Genel Müdür

Berkan ÇAĞLAR

Nurten ÜNER           

22

VIESSMANN MANİSA SATIŞ PAZARLAMA VE TİC. LTD. ŞTİ.

Genel Müdür Yardımcısı

Genel Müdür

Yönetim Kurulu Başkanı

Berkan ÇAĞLAR

Nurten ÜNER           

Gaye AKÇEN

 

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3035 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum