Reklam
Reklam

'Lavanta Kokulu Sergi'ye vatandaşlar ilgi gösterdi

Emekli saman tüccarı Mehmet Sönmez’in eşi Güler Sönmez’le birlikte kuruyan kiraz ağaçlarının yerine dikerek yüzlerini güldürdüğü lavantalar ve lavantadan yaptıkları ürünler, tanıtım fuarında Turgutlulu vatandaşların beğenisini topladı.

Reklam
Reklam
'Lavanta Kokulu Sergi'ye vatandaşlar ilgi gösterdi
09 Eylül 2019 - 16:32

‘Lavanta Kokulu Sergi’ye vatandaşlar ilgi gösterdi

TURGUTLU İlçesinde emekli saman tüccarı Mehmet Sönmez’in eşi Güler Sönmez’le birlikte kuruyan kiraz ağaçlarının yerine dikerek yüzlerini güldürdüğü lavantalar ve lavantadan yaptıkları ürünler, tanıtım fuarında Turgutlulu vatandaşların beğenisini topladı.

Emekli saman tüccarı Mehmet Sönmez ve eşi Güler Sönmez’in, Turgutlu’nun kırsal Güney Mahallesi, Kıran Mevkiinde 1 dönümlük bahçede, kuruyan kiraz ağaçlarının yerine Isparta’dan getirerek diktikleri lavanta fidelerinin ürün vermesiyle yüzleri güldü. Sönmez çifti, lavantaları ve lavantadan yaptıkları ürünleri, Turgutlu Bağbozumu ve Kurtuluş Şenlikleri kapsamında kurulan tanıtım fuarında sergiledi. Fuarı gezen Turgutlulu vatandaşlar, ‘Lavanta Kokulu Sergi’yi ziyaret ederek ürünlere yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların ilgisi karşısında mutluluk duyduklarını söyleyen çiftçi Mehmet Sönmez, üretim alanını ve pazar payını arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1383 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum