Reklam

Kumçay taştı, bağlar sular altında kaldı

Kumçay Çayı, kentteki kar birikintilerinin erimesi ve 3 gündür aralıklarla süren sağanak yağmurla birlikte taştı. Çay çevresindeki üzüm bağları ile sebze bahçeleri sular altında kaldı.

Reklam
Kumçay taştı, bağlar sular altında kaldı
17 Ocak 2017 - 17:05

Kumçay taştı, bağlar sular altında kaldı

 MANİSA'nın Saruhanlı İlçesi'nden geçen Kumçay Çayı, kentteki kar birikintilerinin erimesi ve 3 gündür aralıklarla süren sağanak yağmurla birlikte taştı. Çay çevresindeki üzüm bağları ile sebze bahçeleri sular altında kaldı.

Saruhanlı'daki Kumçay Çayı taşınca çevresindeki başta bağlar olmak üzere lahana ve ıspanak yetirilen tarım arazileri sular altında kaldı. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, çiftçilerle birlikte bölgede inceleme yaptı. Bağlardaki asmaların boyuna gelen yağmur suları ile birlikte bazı direklerin yıkıldığını da söyleyen Okur, "Üç gündür etkili olan sağanak yağışın şiddetini sürdürmesi Gediz'in bir kolu olan Kumçay'ın taşması sonucunda ilçemizde bazı tarım arazilerinde hasar meydana geldi. Bu taşmalardan dolayı 3 bin dönüme yakın arazinin su altında kaldığını tahmin ediyoruz. Tabi su altında kalan arazilerin geneli bağ olmakla beraber, kış sebzesi ekili olan arazilerimiz de var" dedi. 

Çiftçi Taner Saruhan ise sebze bahçesi bulunan üreticilerin mağdur olduğunu söyledi.  dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 8021 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum