Reklam

'Kodlama Bilmeyen Kalmasın'

Turgutlu’da birçok ilkokul ve ortaokulda tam 198 oturumda yaklaşık 9000 öğrenciye bir hafta boyunca ‘Kodlama, Algoritma ve Yazılım’ ile ilgili eğitim verdi.

Reklam
'Kodlama Bilmeyen Kalmasın'
14 Aralık 2019 - 11:51 - Güncelleme: 14 Aralık 2019 - 18:17

‘Kodlama bilmeyen kalmasın’

Turgutlu Şehit Tolga Artuğ Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Eksür, gönüllü gençlerin, kodlama bilmeyen çocuk kalmaması adına bu faydalı ve güzel işe imza attıkları için gurur duyduklarını belirtti. 

TÜM dünyada ‘Hour Of Code-Kodlama Saati Haftası’ olarak bilinen bu haftada Turgutlu Şehit Tolga Artuğ Gençlik Merkezi'nin  CBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi’nde eğitim gören gönüllü gençleri ve gönüllü gençlik liderlerinden oluşan 40 kişilik kadro Turgutlu’da birçok ilkokul ve ortaokulda tam 198 oturumda yaklaşık 9000 öğrenciye bir hafta boyunca ‘Kodlama, Algoritma ve Yazılım’ ile ilgili eğitim verdi. Eğitim sonrası tüm katılımcılara katılım sertifikası verildi.

Turgutlu Şehit Tolga Artuğ Genclik Merkezi Müdürü İsmail Eksür, gönüllü gençlerin, kodlama bilmeyen çocuk kalmaması adına bu faydalı ve güzel işe imza attıkları için gurur duyduklarını, bir haftalık süreçte gençlerimize ve eğitime destek veren tüm okul idarelerine, eğitmenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

Haber Merkezi

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2882 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • hakan
  6 ay önce
  Kodlama öğretilmiş gibi bir hava verilmiş ama yanlış bilgilendirme bence 9000 öğrenci bir haftada kodlama öğretilmiş yazıyor ne kadar inandırıcı olmuş bilemedim. Biraz sallanmış gibi geldi bana Çocuklarıda alet etmeyelim lütfen
 • MEHMET UÇAK
  6 ay önce
  Geleceğin Liderlerine Kasabamızda mihmendarlık yapma hizmetindeki Gençlik Merkezi Müdürümüz Sayın İsmail EKSÜR Bey i , ekibini ve de emeği geçen bütün öğretmenleri Tebrik Ediyorum. rnAllah emeklerini zayii eylemesin. rnSelamlar Saygılar ...