Reklam
Reklam

Kırkağaç'ın Kavun Kavşağı 'Ölüm Kavşağı' olmasın

Reklam
Kırkağaç'ın Kavun Kavşağı 'Ölüm Kavşağı' olmasın
16 Kasım 2017 - 14:40 - Güncelleme: 16 Kasım 2017 - 17:58

Kırkağaç’ın Kavun Kavşağı ‘Ölüm Kavşağı’ olmasın

Manisa’nın Kırkağaç ilçesi girişinde yer alan “Yeni Kavun Kavşağı “trafik kazalarının merkezi oldu. Sık sık kazaların yaşandığı kavşakta herhangi bir mobese kamerası da bulunmuyor.

Fahri trafik müfettişine çarptı

En son fahri trafik müfettişi ve eğitimci-yazar İsmail Sarıçay’a arkadan çarpan sürücünün karıştığı kazada iki araç da pert oldu. Çarpmanın etkisi ile ciddi travma geçiren Sarıçay bir hafta sonra kendine geldi.  Yıllarca sürücü kurslarında ders verdiğini belirten İsmail Sarıçay; “Maalesef trafik kurallarına riayet eden yok. Sabahları işe yetişmek veya bir yerlere kısa sürede ulaşmak isteyen sürücüler kazalara sebep oluyor” dedi. Kavun kavşağında sık sık kaza olduğunu belirten Kırkağaç sakinleri, bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyor.

İstanbul yolunu Balıkesir-Akhisar’dan Somaya bağlayan Kırkağaç ilçesi “Yeni Kavun “kavşağından geçen araçlar Soma, Bergama ve Aliağa’ya kuzeye gidenler Ayvalık tarafına yöneliyor. Bu kadar önemli bir kavşakta trafik ışıklarının olmaması trafik kazalarını kaçınılmaz kılıyor.

Sürücülerin aşırı hız tutkusu kazaya neden oluyor

Kaza sonrası hala hastanede tedavisi devam eden Yazar İsmail Sarıçay; “Tedavimin ardından bu Kavun Kavşağı’na ışık takılması için yetkilere mektup yazacağım. Gerekirse ziyaret edip gerekenin yapılması için çaba sarf edeceğim. Gazete yazılarımda da bu konuyu dile getireceğim.” şeklinde konuştu.

Duble yapılan yollarda sürücülerin aşırı hız tutkusu kazaya neden oluyor. Trafik ve sürüş uzmanları Türkiye’deki trafik kazalarının; Acemilik, dikkatsizlik,  aşırı hız,  bilinçsizlik, uykusuzluk,  alkollü araç kullanmak ve trafik kurallarına uymamaktan geldiği konusunda hemfikirler.

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 11403 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum