Reklam
Reklam

Kırbaş: 'Öğrencilerimizin eğitim adına hiçbir eksiğinin kalmayacağını ifade ediyoruz'

Reklam
Reklam
Kırbaş: 'Öğrencilerimizin eğitim adına hiçbir eksiğinin kalmayacağını ifade ediyoruz'
26 Mart 2020 - 20:32

TÜM dünyayı etkisi altına alarak küresel salgın haline gelen koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında yer alan eğitime ara  verilmesiyle ilgili genelgeyi, Turgutlu’nun köklü eğitim kurumlarından Özel Turgutlu Final Lisesi Müdürü Turan Kırbaş ile konuştuk. Kırbaş ile öğrencilerin durumunu ve yapılan çalışmaları değerlendirdik.   

 Özel Turgutlu Final Lisesi Müdürü Turan Kırbaş, gazetemize yaptığı açıklamada: "Koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla eğitime ara verilmiştir. Bu süreçte öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. 16 Mart 2020 Pazartesi  tarihinden itibaren oluşturulan whatsapp gruplarıyla öğrencilerimizle birlikte ders tekrarları, soru çözümleri, ödevlendirme ve ödev takibi yaptık ve hala devam ediyoruz.  Ayrıca 17 Mart 2020 Salı gününden itibaren günde 4 saat online ders  anlatımlarına başladık.  23 Mart 2020 Pazartesi gününden tarihinden itibaren de  Kanal 23 TV kanalından online ders  anlatımına başladık.

Öğrencilerimiz TV başında derslerini dinledikten sonra sorularını çözmekte ve yapamadıkları soruları da whatsapp üzerinden öğretmenlerine sormaktadırlar. TV den kaçırdıkları  veya  anlamadıkları dersleri youtube üzerinden tekrar dinleyebilmektedirler. İdare ve Rehberlik birimimizle birlikte velilerimize  yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Öğrencilerimizin durumları hakkında da velilerimizden geri dönüşler alınmaktadır. İnternet başında yoğun mesai yapan öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza da bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum. Bütün her şey yarınlarımız olan gençlerimiz için. Bu süreçte  sizlerle birlikteyiz. Bizler şartlar ne olursa olsun tüm alt yapımız ve 40 yıllık tecrübemiz ile her durumda çalışmaya hazırız. Online derslerimize ek olarak bu hafta sonu 11. Ve 12. sınıf öğrencilerimize online TYT ve AYT Denemesi uygulayacağız. ÖSYM’nin açıklamasına göre TYT ve AYT , 25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelenmiştir. Öğrencilerimiz hiç endişelenmesin.  Biz Final Eğitim Kurumları olarak  öğrencilerimizin  eğitim adına hiçbir eksiğinin kalmayacağını ifade ediyoruz. ‘’Önce sağlık ‘’diyerek bu sürecin en iyi şekilde geçmesini umuyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz ve bu süreç sonunda yazın telafi eğitimimiz de olacaktır." dedi. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum