Reklam

Kiraz üreticilerine ilaçlama uyarısı

Reklam
Kiraz üreticilerine ilaçlama uyarısı
13 Mayıs 2020 - 22:28 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 00:06

Kiraz üreticilerine ilaçlama uyarısı
 
TURGUTLU İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, kiraz üreticilerini kiraz sineği hususunda uyararak, kimyasal mücadele çalışmalarına başlanması gerektiğini belirtti.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada: "Kiraz sineği tuzaklarında kiraz sineği erginleri görülmüştür. Bahçelerinizi kiraz sineğine ruhsatlı bir ilaçla ilaçlayınız. Son ilaçlama ile hasat arasındaki geçmesi gereken bekleme süresine mutlaka dikkat ediniz. İlaçlarınızı üretici kayıt defterine yazdırarak alınız." denildi.
            İlaçlamanın sabah erken saatlerde ya da akşam üzeri geç saatlerde rüzgarsız zamanlarda yapılması tavsiye ediliyor. Ayrıca, kimyasal mücadele sırasında su kaynaklarına zarar verilmemesi, ilaç atık kutularının araziye gelişi güzel atılmadan, kurallara uygun şekilde imha edilmesinin önemli olduğu ifade edildi. Nurullah ÇANKAYA
 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1694 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum